pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

V Břeclavi si počíhali na neukázněné řidiče. Polovina překročila rychlost, někteří až trojnásobně

Město Břeclav na svém webu zveřejnilo informaci, že od listopadu 2019 do konce ledna tohoto roku probíhalo orientační měření ve vjezdech do města. Alarmující výsledky ukázaly, že rychlost překročila polovina řidičů, někteří až trojnásobně.

V ulici Lednická jelo 158 vozidel více než sto kilometrů za hodinu

Břeclavští strážníci od poloviny listopadu minulého roku do konce ledna tohoto roku orientačně měřili a samotné město Břeclav zveřejnilo a popsalo výsledky jako alarmující. Měřené byly dva úseky. Prvním z nich je ulice Lednická, kde bylo změřeno 186 279 aut a rychlost překročilo téměř čtyřicet procent vozidel. Takřka až symbolický počet vozidel tady dokonce jel i přes sto kilometrů v hodině. Takových vozidel bylo 158. 

Bratislavskou více než stokilometrovou rychlostí projelo pět stovek řidičů

Dalším meřeným úsekem byla ulice Bratislavská, kde jsou výsledky ještě více šokující. Z 294 979 vozidel překročilo rychůlost 166 032, což je přes šestapadesát procent. Více než sto kilometrů za hodinu jelo téměř pět stovek řidičů. 

Vedení města plánuje zvýšit bezpečnost silničního provozu na vjezdech do města, což byl hlavní důvod, proč orientační měření probíhalo. 

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky měření rychlosti, Břeclav, překračování, polovina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.