pátek 28. února 2020 Lumír

Kvůli ledovce i alkoholu se přes víkend vybouralo přes čtyřicet řidičů. Z jednoho auta hasiči vyprošťovali kojence

Varování meteorologů mnozí řidiči nebrali vážně a přes víkend tak jihomoravští policisté napočítali přes čtyřicítku dopravních nehod. Někdy však nepříznivému počasí nahrál i alkohol, kvůli kterému havarovalo také hned několik řidičů. Jednomu z nich policisté naměřili dokonce 2,37 promile. Na Břeclavsku zase hasiči vyprošťovali z auta, které tady uvízlo, kojence.

Mrazivé lednové počasí se vyřádilo na silnicích. Od pátku do nedělního poledne vyjížděli jihomoravští policisté k více než čtyřiceti nehodám. Ani jedna naštěstí nepřinesla žádné těžké ani smrtelné zranění, i tak se ale lehce zranilo dvanáct lidí. Čtyřicítka nehod však není konečná, některé se obešly bez policejního zásahu a účastníci je vyřešili cestou svých pojišťoven. 

V pátek dopoledne nejvíce úřadovala ledovka, ta se ovšem podepsala na řadě nehod i v sobotu. V Bílovicích nad Svitavou například jedna řidička nezvládla řízení v počasím ztížených podmínkách a narazila do sloupu elektrického vedení. 

Úřadoval i alkohol

Ve Starovičkách na Břeclavsku však řídil osud jednoho z šoférů alkohol, po dechové zkoušce se na přístroji objevilo 1,7 promile. Alkoholové opojení způsobilo dopravní nehodu také ve Ždánicích. Tady šestapadesátiletý muž nadýchal  2,14 promile alkoholu v krvi. Nejvíc se za volentem pilo ve Veselí nad Moravou. Hodonínští policisté naměřili třicetiletému výtečníkovi 2,37 promile poté, co se svojí Hondou naboural zaparkovanou Octavii. 

Silnice zablokovala ledovka, hasiči vyprošťovali z auta kojence

Problémy s náledím měla na Břeclavsku i hromadná doprava. U Velkých Pavlovic směrem na Němčičky tady kvůli ledovce na silnici uvízl autobus, v dopravním prostředku však naštěstí nebyl žádný cestující. Stejné potíže dostihly i čtyři řidiče osobních aut, z jednoho z nich museli hasiči vyprošťovat kojence. Na místo proto přivolali Správu a údržbu silnic, která provedla posyp a silnici tak zprůjezdnila. 

Mrazivé počasí s mrholením a mrznoucím deštěm však pokračuje, řidiči by si proto měli dávat větší pozor, když usednou za volant. 

„Za volantem nespěchejte, zbytečně neriskujte a přizpůsobte rychlost a způsob jízdy stavu komunikací. Také především v ranních hodinách pamatujte na odstranění námrazy z vozidel, abyste měli dobrý výhled. Všem řidičům přejeme šťastný návrat.“ varuje před nepříznivým počasím mluvčí policie Alice Musilová. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto HZS JMK

Štítky nehody, víkend, policie, alkohol, náledí, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.