pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Tuřanské letiště překonalo hranici půl milionu cestujících, nejčastěji lidé míří do Londýna

Zájem o lety z Brna stále roste a loni tuřanské letiště odbavilo přesně 543 633 cestujících. Oproti roku 2018 počet cestujících narostl o téměř devět procent. Největší zájem je o lety do Londýna.

Češi jsou na tom finančně lépe, proto létají

Brněnské letiště si zvýšený zájem vysvětluje rostoucí ekonomickou silou české populace, bezpečnostní situací ve světě, ale také tím, že Brno nabízí nové pravidelné linky. V roce 2018 brněnské letiště překonalo hranici půl milionu velice těsně, ale loni počet cestujících narostl o 8,5 procenta a letiště využilo přesně 543 633 cestujících. 

V létě nejčastěji cestující mířili do Řecka a Turecka

Navzdory zrušení pravidelné linky do Mnichova i tak rostl zájem, hlavně v létě. Nejvíce se lítalo v červenci, kdy z brněnského letiště odletělo téměř sto dvacet tisíc cestujících. 

„V celkovém počtu využilo sezónní lety necelých 376 tisíc cestujících, což je oproti loňskému roku nárůst o 4,5%. Na pravidelných linkách jsme pak vloni odbavili o 18,6% cestujících více, tedy 167,5 tisíce. Nejvíce z nich letělo do Londýna. V létě pak lidé nejvíce mířili do Řecka a Turecka,“ okomentoval situaci člen představenstva brněnské letiště Zdeněk Šoustal.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Brno Airport

Štítky letiště, Brno, Tuřany, cestující

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.