středa 11. prosince 2019 Dana

Most na Zábrdovické se otevře. Na Starou osadu se po víc než roce vrátí šaliny

Tramvajové linky 2 a 3, které 13 měsíců nemohly jezdit v Brně přes Zábrdovický most na Starou osadu, se vrátí na svou trasu od soboty 30. listopadu. Ve stejný den také poprvé vyjedou trolejbusy po nové trati z Novolíšeňské na Jírovu, uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Od stejného data se vrátí na opravený most i automobilová doprava.

Díky otevření Zábrdovického mostu, a tedy celé trati od Cejlu na Starou osadu se lidé znovu jednoduše dostanou do Vojenské nemocnice. Zároveň cestující z východní části Brna budou moct přestupovat na Staré osadě a ne na prostorově nepříliš vyhovující zastávce u Dělnického domu. Linky se většinou vrátí do svých původních tras platných před výlukou, kvůli otevření nové trolejbusové trati se však trasy jiných linek změní.

Linky 2 a 3 se vrátí do normálu

Otevřením mostu bude zrušena provizorní zastávka Francouzská. Do své trasy se vrátí tramvajové linky 2 a 3, také autobusové linky 58, 201 a 202, které už nebudou zajíždět na zastávku Lazaretní, ta bude také zrušena. V souvislosti s otevřením trolejbusové trati se změní trasy linek 58 a 78 a znovu začne jezdit trolejbusová linka 27 ze Staré osady na Vinohrady. Část linek 25 a 26 bude znovu končit ve Vozovně Husovice a nebudou jezdit na Starou osadu.

Do svých tras se vrátí také autobusové linky 64, 82 a noční linky N97 a N99. Detailní změny, které budou souviset s otevřením trolejbusové tratě do Líšně, dopravní podnik teprve představí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Autoři | Foto Souprava tramvají Tatra T3R ev. č. 1667+1668, smyčka Stará osada, Židenice, Brno by Harold is licensed under CC BY 3.0

Štítky zábrdovice, most, otevření, šaliny, stará osada

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.