pátek 3. července 2020 Radomír

Brněnskými ulicemi se od soboty opět prohání historické šaliny na linkách H4 a H24

Do brněnských ulic opět po roce vyjely historické šaliny a trolejbusy na pravidelných linkách H4 a H24. Provoz víkendových linek začal v sobotu 22. června a potrvá do konce září.

Na lince H4 uvidí lidé v provozu téměř výhradně dvounápravový motorový vůz číslo 107 z roku 1943. Na trolejbusové lince H24 se budou střídat vozy 6Tr, 7Tr, 9Tr a další. „Novinkou letošního roku bude občasného nasazení nově zrekonstruovaného trolejbusu DPMB 15Tr, jehož obnovu jsme dokončili loni na podzim,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Linky budou v provozu vždy v sobotu, neděli a státem uznané svátky. Na linkách H4 a H24 platí běžný tarif IDS JMK, pouze není dovolena přeprava jízdních kol a nadměrných zavazadel. Jízdní řády jsou ke stažení na webových stránkách www.dpmb.cz.


Linky budou jezdit po těchto trasách a obslouží následující zastávky:

Linka H4: Komenského náměstí – Česká (na ulici Joštově) – Náměstí Svobody – Zelný trh – Hlavní nádraží (v ústí ulice Masarykovy) – Nové sady (1. a 2. kolej) – Hybešova – Václavská – Mendlovo náměstí (zastávka ve smyčce).

Linka H24: Mendlovo náměstí (zastávka linky 37) – Výstaviště-hlavní vstup – Pisárky – Anthropos (zastávka linek 44/84) – Jundrovský most – Vozovna Komín. Linka obslouží pouze uvedené zastávky.

 

 

Foto DPMB | Zdroj DPMB

Štítky historické linky, šaliny, trolejbusy, H2, H24, BRNO, DPMB

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.