úterý 10. prosince 2019 Julie

FOTO: Nehoda auta a kamionu dnes ráno zcela uzavřela hlavní tah na Uherské Hradiště

Kvůli srážce auta a kamionu byla dnes ráno u Nevojic na Vyškovsku dvě hodiny zavřená silnice číslo I/50, hlavní tah z Brna na Uherské Hradiště a dál na Slovensko. Po 08:00 se začalo jezdit kyvadlově. Potvrdil to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Podle mluvčí jihomoravské záchranky Michaely Bothové se lehce zranil jeden muž. Silnice by měla být zcela průjezdná kolem 11:00, čeká se na odtah nákladního auta, uvedla mluvčí policie Alice Musilová.

Nehoda se stala okolo 6:00 mezi Bučovicemi a Nesovicemi, v místě vznikla kolona. Mikoška uvedl, že na silnici vytekly pohonné hmoty z kamionu. „Unikly na silnici v délce asi 80 metrů. Zasypali jsme to sorbentem.Zachytili jsme dalších 40 litrů nafty a z nádrže jsme přečerpali asi 150litrů," uvedl Mikoška. Dodal, že hasiči zajistili místo proti požáru.

Auta jezdila objízdnou trasou okolními obcemi. Po 8:00 se začalo jezdit kyvadlově. Původně měla být silnice zcela průjezdná kolem 9:00, ale kvůli čekání na odtah nákladního auta odhad zprůjezdnění zvýšil. Podle Musilové zatím nelze určit příčinu nehody ani výši škody.

Na místě zasahovala i záchranná služba. „Ošetřili jsme jednoho muže. Bylpři vědomí, s lehkým zraněním jsme ho převezli do vyškovské nemocnice," řekla Bothová.

Autoři | Foto HZS JMK

Štítky nehoda, bučovice, nevojice, nesovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.