Počasí dnes12 °C, zítra11 °C
Středa 17. dubna 2024  |  Svátek má Rudolf
Bez reklam

Modernizace železniční tratě Brno - Zastávka má začít ve druhé polovině příštího roku

S modernizací železniční tratě z Brna do Zastávky u Brna téměř za čtyři miliardy korun by se mělo podle plánů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) začít ve druhé polovině příštího roku. Po několikaletém blokování stavby ze strany spolku Voda z Tetčic už může správce kolejí stavbu bez větších potíží připravovat a souběžně s tím chystá město stavbu dopravního terminálu u zastávky ve Starém Lískovci, která na trati vznikne.

Dvacetikilometrová trať bude mít po modernizaci dvě koleje v celé délce a budou po nich jezdit elektrické vlaky rychlostí až 120 kilometrů za hodinu, dnes se zde většinou jezdí osmdesátkou. Vzniknout mají nové zastávky ve Starém Lískovci a v Ostopovicích.

Vyšší kapacita vlaků zredukuje autobusové spoje

Díky vyšší kapacitě tratě mají také častěji jezdit vlaky mezi Brnem a Zastávkou. Umožní to zredukovat souběžně vedené autobusové linky, které kvůli situaci na silnicích trpí častými nepravidelnostmi. „Aktuálně vybíráme zhotovitele dokumentace pro stavební povolení. Předpokládáme, že se ve druhé polovině příštího roku začne stavět," uvedla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová.

Město se SŽDC stavbu koordinuje. „V předchozím čtvrtletí získala stavba terminálu územní rozhodnutí a v nejbližších týdnech město zahájí výběrové řízení pro zpracovatele projektové dokumentace," uvedla Radka Loukotová z tiskového střediska magistrátu.

Prodloužení trolejbusu

K terminálu má být prodloužená trolejbusová linka ze současné konečné Osová a měly by do něj zajíždět i některé regionální autobusové linky. Výrazně se tak zjednoduší cesta lidem, kteří přijíždějí od Zastávky či Střelic do jihozápadní části Brna, především do bohunického kampusu.

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky Zastávka, Brno, železnice, trať, modernizace, rekonstrukce, Správa železniční dopravní cesty, Starý Lískovec, Tetčice, Ostopovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Modernizace železniční tratě Brno - Zastávka má začít ve druhé polovině příštího roku  |  Doprava  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.