Počasí dnes-2 °C, zítra-2 °C
Neděle 3. prosince 2023  |  Svátek má Svatoslav
Bez reklam

Muž, který pobodal školačku v Brně, patří do vazby, rozhodl soudce

Muž, který ve středu v Brně-Židenicích pobodal školačku, zůstane ve vazbě. Dnes o tom rozhodl soudce při vazebním zasedání, řekla státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Policisté sedmatřicetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně výjimečný trest.

Státní zástupkyně vazbu navrhovala kvůli hrozbě útěku a opakování násilné trestné činnosti. „Utéct by mohl, protože je ohrožen mimořádně vysokým trestem, žije na ulici, nemá trvalé bydliště, nemá v Brně příbuzné a ani nepracuje. Pokud by se rozhodl utéct, nemá důvod se nadále zdržovat v Brně," uvedla Eichlerová. Podezřelý podle ní užívá drogy a nelze předvídat, jakého jednání by se dopustil a v jakém rozsahu. "Jde o to, aby byla zajištěna ochrana společnosti," řekla Eichlerová. Zmínila, že zhruba před deseti lety muž již seděl ve vězení za majetkovou trestnou činnost.

Násilný trestný čin se stal okolo 14:30 v Táborské ulici. Muž za dívkou utíkal a poté ji bodl nožem. Dívka musela být převezena do nemocnice, podle čtvrtečního vyjádření mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veroniky Plaché je dívka ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče. Pachatele zadržel kolemjdoucí, poté ho zpacifikovali strážníci a záhy si pro něj přijeli policisté a převezli ho do policejní cely.

Děsivý zážitek se naskytl lidem v brněnských Židenicích, kde ve středu odpoledne pobodal agresivní muž nezletilou školačku. Útočníka, který byl patrně pod vlivem drog, se povedlo chytit díky duchapřítomnosti a pohotovosti náhodného svědka....

 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky Brno, Pobodání, Školačka, Narkoman

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Muž, který pobodal školačku v Brně, patří do vazby, rozhodl soudce  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.