Počasí dnes15 °C, zítra16 °C
Úterý 21. března 2023  |  Svátek má Radek

V Brně ubránili zákazníci fastfood před labutí. Společně se strážníky nahnali zvíře do Svratky

Nevšední zážitkem se mají možnost pochlubit lidé, kteří navštívili prodejnu rychlého občerstvení v nákupním středisku na jihu Brna. Při žvýkání obložených žemlí si všimli, že je sleduje labuť. Do akce proto spěchala městská policie, jež zvíře poslala zpět k řece.

Případ se odehrál v nákupní zóně, kterou lidé znají díky známého velkému obchodu s nábytkem. Na rušné silnici ve Skandinávské ulici před fastfoodem kráčela labuť. Přítomné ženě osud zvířete nebyl lhostejný. Bála se, aby tvora nepřejelo auto. Zároveň ale nevěděla, co s vodním ptákem dělat. Do akce proto povolala městskou policii, která si věděla rady. 

Je poměrně běžné, že si vodní ptáci pletou silnice s vodními plochami, zvlášť když se mokrá vozovka leskne. Hlídka proto přes parkoviště nahnala labuť k nedaleké řece Svratce a počkala, až se uchýlí na hladinu,“ popsal mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem

Žena, která příhodu nahlásila, dostala od městských policistů pochvalu. „Díky všímavé svědkyni a strážníkům se tedy riskantní výprava nestala pro dezorientovaného ptáka jeho labutí písní,“ dodal Ghanem.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto BVV

Štítky Brno, Strážníci, Labuť, Fastdfood

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Emil Figl

Městští strážníci opět zachránili nespočetně lidských životů! Sláva hrdinům!

Neděle, 5. února 2023, 22:13

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.