čtvrtek 13. května 2021 Servác

V Brně někdo postříkal kečupem ruský konzulát

Budova Generálního konzulátu Ruska se stala v noci na dnešek terčem útoku neznámého vandala, který objekt postříkal kečupem. Případem se zabývají jihomoravští policisté. Událost vyšetřují jako poškození cizí věci. Nyní budou vyhodnocovat kamerové záznamy.

Ruský konzulát sídlí v Brně na Hlinkách. Policie dostala oznámení v noci. „Případ prověřujeme jako poškození cizí věci. Budeme vyhodnocovat kamerové záznamy. Škoda dosud vyčíslena nebyla,“ uvedl ČTK mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Pokud bude případ kvalifikován jako trestný čin poškození cizí věci, pachateli hrozí až roční vězení. Možné ale je překvalifikování na přestupek. Šváb uvedl, že rozměry výtvoru jsou zhruba metr na výšku a pět na šířku, ve druhém případě dva metry na výšku.

České vztahy v Ruskem jsou v posledních vypjaté poté, co se objevily pádné důkazy, že za výbuchem ve Vrběticích stojí nejspíš příslušníci ruské tajné služby. V Brně se navíc tento týden udál i další případ vandalství, který znovu souvisí s Ruskem. Na Moravském náměstí někdo počmáral hanlivými výrazy sochu Rudoarmějce. 

V Brně někdo počmáral sochu Rudoarmějce, komunisté se zlobí

Na brněnském Moravském náměstí řádil neznámý vandal, který počmáral hanlivými nápisy pomník Rudoarmějce. Symbol ženského přirození a letopočty odkazující k sovětské okupaci Československa v roce 1968 nezůstaly na uměleckém díle dlouho. Městská...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky Rusko, ČR, Kečup, Brno, Vandal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.