pátek 23. dubna 2021 Vojtěch

Muž spadl při túře z devíti metrů do Znojemské přehrady, na břeh ho vytáhla manželka

Namáhavý zásah mají za sebou záchranáři ze Znojemska. V neděli je přivolala na pomoc žena, která vytáhla z vody svého muže. Ten při túře uklouzl a spadl z devítimetrové stráně do Znojemské přehrady.

Postarší muž uklouzl během náročné tůry a spadl z vysoké stráně do vody. Na hladině pak zůstal ležet v bezvědomí obličejem ve vodě.

Na břeh ho vytáhla jeho manželka. Přivolání záchranné služby však zkomplikoval nedostatečný signál mobilního operátora. „Kontaktování našeho operačního střediska trvalo desítky minut, stejně časově náročný byl i příjezd posádky k pacientovi," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Do nepřístupného terénu museli totiž zdravotníky odvézt hasiči na člunu, který jim na vodu spustil pomocí jeřábu hrázný. „Zraněný byl v době připlutí záchranářů při vědomí. Lékař jej vyšetřil, zaléčil a zafixoval a muž byl následně na člunu transportovaný k hrázi, kde čekal sanitní vůz," dodala mluvčí.

Pacienta pak záchranáři odvezli k další péči na chirurgii do znojemské nemocnice. Jak ukázalo následné vyšetření, muž utrpěl středně těžké poranění hlavy.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS JMK

Štítky zzs jmk, záchranáři, znojemská přehrada

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.