čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Muž spadl při túře z devíti metrů do Znojemské přehrady, na břeh ho vytáhla manželka

Namáhavý zásah mají za sebou záchranáři ze Znojemska. V neděli je přivolala na pomoc žena, která vytáhla z vody svého muže. Ten při túře uklouzl a spadl z devítimetrové stráně do Znojemské přehrady.

Postarší muž uklouzl během náročné tůry a spadl z vysoké stráně do vody. Na hladině pak zůstal ležet v bezvědomí obličejem ve vodě.

Na břeh ho vytáhla jeho manželka. Přivolání záchranné služby však zkomplikoval nedostatečný signál mobilního operátora. „Kontaktování našeho operačního střediska trvalo desítky minut, stejně časově náročný byl i příjezd posádky k pacientovi," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Do nepřístupného terénu museli totiž zdravotníky odvézt hasiči na člunu, který jim na vodu spustil pomocí jeřábu hrázný. „Zraněný byl v době připlutí záchranářů při vědomí. Lékař jej vyšetřil, zaléčil a zafixoval a muž byl následně na člunu transportovaný k hrázi, kde čekal sanitní vůz," dodala mluvčí.

Pacienta pak záchranáři odvezli k další péči na chirurgii do znojemské nemocnice. Jak ukázalo následné vyšetření, muž utrpěl středně těžké poranění hlavy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto ZZS JMK

Štítky zzs jmk, záchranáři, znojemská přehrada

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.