středa 23. června 2021 Zdeňka

Zoopark láká návštěvníky na jarní mláďata i nové expozice

Ačkoli byl vyškovský Zoopark téměř půl roku návštěvníkům nepřístupný, život v zahradě se ale nezastavil. Zoo na svět přivítala několik nových přírůstků a chystá nové pro ně nové výběhy.

Nový výběh chystá Zoopark pro smečku pěti divokých psů. Čtyři samečky a jednu samičku získala zoo v loňském roce z Francie a Polska. Psi dingové zatím čekají v provizorním výběhu na svůj nový domov, na který se mohou těšit už začátkem prázdnin. „Jeden ze samečků a samice už mají za sebou i první námluvy, a dá se proto předpokládat, že se smečka brzy rozroste,“ řekla ředitelka Dagmar Nepeřená.

Návštěvníci se mohou těšit také na nově narozené mládě jednohrbého velblouda Bagdáda. Jarní přírůstky mají i zebry, opičky malpy plačtivé, kočky bengálské, ovce nebo nutrie.

Zoopark chystá také rekonstrukci venkovního kiosku u Hanáckého statku. Oprava bistra začne v nejbližší době a nově by se mělo pro veřejnost otevřít už před prázdninami.

Úbytek financí

Stejně jako další zoologické zahrady se nyní musí také ta vyškovská vypořádat s důsledky koronavirové krize. „Naštěstí finanční ztráty naší zoo nejsou tak vysoké jako u větších zahrad. Pomohla nám především vydařená loňská sezóna,“ řekla Nepeřená.

I přes to ale budou vyškovské zoo chybět téměř čtyři miliony korun. „Všechny uspořené finance jdou vždy zpět do rozvoje zooparku, který se teď přirozeně trochu zbrzdí,“ dodala Nepeřená.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zoopark Vyškov

Štítky zoo, psi, mláďata

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.