pondělí 17. února 2020 Miloslava

Dívka na Vyškovsku nejspíš zahlédla uprchlou pumu. Starostové obcí varují obyvatele

Velkou kočkovitou šelmu připomínající pumu zahlédla v úterý večer čtrnáctiletá dívka v Dětkovicích na Vyškovsku. Starosta obce o možném pohybu šelmy okamžitě varoval obyvatele. Mohlo by jít o pumu, která v dubnu utekla neznámému chovateli a během dvou měsíců byla viděna na Jindřichohradecku v jižní Čechách a Žďársku na Vysočině. Podle svědectví dívky bylo zvíře plaché a nijak neútočilo.

Policisté ihned po přijetí oznámení povolali zoologa a rozjeli pátrání. Zvíře nenašli, stopy však ano. „Zoolog se vyjádřil ke stopám, které zde zvíře zanechalo. Podle něj se opravdu mohlo jednat o uvedenou kočkovitou šelmu," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. 

Na základě této zprávy informovali policisté zastupitele přilehlých obcí, aby o možném pohybu pumy informovali občany a turisty. „V případě, že by někdo pumu spatřil, doporučujeme okamžitě kontaktovat tísňovou linku 158," vyzvala Haraštová.

Noční lovec. Na dospělé by útočit neměl, ale opatrnost je na místě

Vizuální kontakt s pumou americkou hlásí lidé už od jara letošního roku. Jak informovaly Jihlavská a Budějcká Drbna, puma se pohybovala i na Jindřichohradecku a Žďársku. Policie již dříve sdělila, že chování šelmy je nepředvídatelně. „Jde o nočního lovce, který bezdůvodně na dospělé neútočí, přesto je však na místě opatrnost," uvedla policie. 
 

Foto pixabay.com

Štítky puma, dětkovice, vyškovsko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.