neděle 15. prosince 2019 Radana

Dopravní stavby v Hodoníně a Veselí přinesou řidičům omezení

S dopravními omezeními musejí ode pondělí počítat řidiči v Hodoníně a ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. V Hodoníně se opravuje silniční most na Brněnské ulici, ve Veselí železničáři rekonstruují železniční most a je úplně uzavřená silnice I/54 z Veselí ve směru na Slovensko.

„Ode dneška je částečně uzavřená rovněž silnice I/55 v místě podjezdu a nájezdových a výjezdových ramp mimoúrovňové křižovatky silnic I/55 a II/380," uvedl Petr Holeček z jihomoravského krajského úřadu. Podle něj zůstane průjezdná silnice I/55 vždy jedním pruhem v každém směru.

„Ve dnech 20. až 23. července bude silnice první třídy v místě podjezdu úplně uzavřená a doprava povede přes rampy mimoúrovňové křižovatky přes silnici II/380. Částečná zavírka silnice I/55 je pak plánovaná do 3. prosince," dodal Holeček.

Rekonstrukce mostu patří k největším investicím kraje, náklady se pohybují kolem 66 milionů korun. Ve Veselí pracují železničáři na modernizaci nádraží. Ode dneška do 24. srpna je kvůli rekonstrukci železničního mostu úplně uzavřená silnice I/54 u obchodního domu Kaufland.

Objízdná trasa vede po okolních obcích jako Uherský Ostroh, Blatnice pod Svatým Antonínkem, pro těžší vozidla také přes Hluk, Dolní Němčí, Slavko a také Boršice u Blatnice nebo Blatničku.

Veřejná linková osobní doprava a náhradní autobusová doprava pojede po místních komunikacích. Rekonstrukce veselského nádraží začala už loni a má trvat do jara příštího roku. Stát bude okolo 1,3 miliardy korun. Práce se dotknou kolejí i nástupišť. Železniční most u Kauflandu je poblíž vlakového nádraží.

Zdroj ČTK

Štítky Hodonín, Veselí nad Moravoz, uzavírky, stavba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.