středa 27. května 2020 Valdemar

FOTO: Hasiči ve čtvrtek bojovali s rozsáhlým požárem u Bzence. Vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

U Bzence na Hodonínsku vzplanul ve čtvrtek odpoledne na několika místech les a tráva podél železniční trati. Zasahovalo přes 150 hasičů z více než 40 jednotek. Hasiči vyhlásili zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. Místo budou ještě dnes prolévat vodou a likvidovat skrytá ohniska. Přijede také vyšetřovatel.

Nikdo se nezranil. „Plamenné hoření v lokalitě už žádné není, hasiči ale ještě budou dohašovat skrytá ohniska, která tam jsou," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Lokalitu také budou prolévat vodou, aby se oheň nezačal znovu šířit. Vyšetřovatel, který by měl určit příčinu požáru, v místě pracoval už ve čtvrtek. Dnes bude pokračovat.

Příčina požáru dosud známa není, vzhledem k tomu, že hořela především tráva kolem železniční trati, mohl požár vzniknout od projíždějícího vlaku. Požár zasáhl i část lesa. Stanovena ještě není výše škody, která patrně nebude příliš vysoká. P

ožár hlášený ve čtvrtek kolem 15:30 se kvůli suchu a větru rychle šířil, hořel zhruba desetikilometrový úsek. Kouř byl vidět z daleka. Před 18:00 se oheň podařilo dostat pod kontrolu. Na místě zasahoval hasičský vrtulník, hasiči jej využili jednak k monitorování terénu, jednak k hašení požáru, který měl několik od sebe oddělených ohnisek.

Kromě vrtulníku nasadili hasiči také letadlo, které preventivně zkrápělo místa, kam se požár nerozšířil. Požár přerušil provoz na trati Přerov-Břeclav v úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem-přívozem. Přibližně od 16:00 se problémy dotkly asi 14 spojů. Provoz na trati byl obnovený od půlnoci, vlaky musely projíždět úsekem se

Foto HZS JMK | Zdroj ČTK

Štítky Bzenec, požár, les, hasiči, Hodoníbnsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.