neděle 1. srpna 2021 Oskar

Muž v Moravské Nové Vsi spadl ze střechy, je těžce zraněný

Mladý muž spadl v noci na dnešek v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku ze střechy, záchranáři ho převezli do nemocnice s podezřením na těžké zranění. O události informovala mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Obec je jednou z postižených tornádem, živel tam před dvěma týdny poničil desítky střech, na jejich obnově se pracuje.

Muž podle mluvčí spadl zhruba ze čtyřmetrové výšky. „Po příjezdu naší posádky byl pacient při vědomí. Dali jsme mu kyslík, léky tišící bolest, zafixovali jsme jej a s podezřením na těžké zranění jsme jej převezli k další péči do břeclavské nemocnice," uvedla Bothová.

Zdravotníci opakovaně apelují na všechny, kdo v zóně tornáda pracují, aby používali vhodný oděv a pevnou obuv. Úrazy se zabývají denně. V posledních dnech komplikovalo práci na střechách i teplé počasí.

Záchranáři, kteří v oblasti působí, se tak zabývali i kolapsy z horka, úpaly či úžehy. „Na místě zůstává záchranářská výjezdová skupina v denní směně, připravená vyjet v případě potřeby. Dále se pak naši zdravotníci věnují intervencím, tedy poskytování psychické pomoci,“ řekla Bothová. V obci si nově postavila ošetřovnu také Armáda České republiky.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky ČR, počasí, neštěstí, zranění, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.