úterý 20. října 2020 Vendelín

FOTO: Noční nehoda skončila tragicky. Mladý řidič srazil chodce, který šel po silnici v tmavém oblečení

Tragicky skončila nehoda v noci na sobotu nedaleko obce Bořetice na Břeclavsku. Dvacetiletý řidič Hondy v noci přehlédl chodce, srážku s autem o šest let starší muž nepřežil. Podle policistů neměl chodec žádný reflexní prvek a byl oblečený v tmavém.

Mladý řidič v Hondě chodce v noci na neosvětlené silnici přehlédl a nestačil včas zareagovat. Následky byly fatální. Policisté varují chodce, reflexní prvky jsou totiž v těchto případech zásadní a můžou znamenat záchranu života.

„Nezapomínejte, že tmavý objekt je v noci na silnici pro řidiče těžko rozeznatelný. Správně umístěný reflexní prvek může v podobných situacích rozhodnout o včasné reakci řidiče a zachránit tak chodci život," připomenul policejní mluvčí David Chaloupka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Foto PČR

Štítky bořetice, chodec, nehoda, úmrtí, tmavé oblečení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Dvořák

Neosvětlená silnice a chodec bez reflexních prvků a neštěstí je na světě. Čeho jsem si v Brně všiml, je tragické osvětlení přechodů pro chodce. Jsou osvětleny shora, takže bez důkladného a opakovaného dívání vůbec nevidíte, jestli na nich někdo není. Osvětlení mu totiž svítí shora na ramena! Asi by to byl děsný problém, kdyby osvětlení bylo zešikma, aby chodce osvítilo z boku a odrazily se reflexní prvky. ALE PROBOHA!!! ne ze šikma tak, aby z každého směru svítilo proti přijíždějícímu řidiči do očí.

neděle, 18. října 2020, 10:35

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.