úterý 27. července 2021 Věroslav

Modulovou kavárnu na Poduklí v Blansku usadil stotunový jeřáb

Stotunový jeřáb včera usadil na Poduklí v Blansku modulovou kavárnu. Skelet vyplnil prostor na centrálním náměstí Republiky po zbouraném hotelu Dukla, město ještě chystá úpravy okolí. V provozu by kavárna měla být zřejmě na začátku srpna. ČTK to řekla mluvčí radnice Pavla Komárková.

Modulová stavba je téměř 18,5 metru dlouhá a necelé čtyři metry široká, tvoří ji dvě části. Firma nejdříve musela osadit samotný jeřáb, poté kavárnu, následně jeřáb zase uvolnit. To vše zabralo několik hodin práce. „Samotné usazování kavárny proběhlo bez problémů. Ty nastaly ale ještě před tím, když se zjistilo, že bude třeba zpevnit podloží. Kavárnu jsme měli usazovat už ke konci května, takhle se ale ještě muselo pracovat právě na podloží," uvedla Komárková.

Do Blanska kavárna doputovala od Máchova jezera, kde ji v Doksech vyrobila tamní firma. Modulový systém má zajistit, že kavárnu v budoucnu bude možné přesunout na jiné místo ve městě. Zatím se s něčím podobným ale nepočítá. Součástí interiéru bude vlastní kavárna s dvacítkou míst k posezení, toalety i přípravna potravin či bar.

Nyní se na modulech bude pracovat tak, aby kavárna byla nachystaná pro veřejnost. Kolaudace je podle mluvčí v plánu zhruba na konci července, otevření pak zřejmě na začátku srpna. Objekt, včetně usazování a plánovaných úprav okolí, vyšel podle mluvčí na 6,6 milionu korun.

Blansko vybralo zhotovitele i provozovatele budovy kavárny v závěru loňského roku, stala se jím firma Cubespace. Blansko zhotovitele a provozovatele kavárny hledalo opakovaně. Naposledy loni na jaře, kdy zájemci stáhli původně podané nabídky v takzvaném koncesním řízení kvůli koronavirové krizi a nouzovému stavu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Archiv Město Blansko

Štítky ČR, stavby, restaurace, Blansko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.