pondělí 28. září 2020 Václav

Motorkář předjížděl v otáčce autobus a čelně se srazil s Octavií, na místě zemřel. Policisté hledají svědky

Policisté prosí o pomoc svědky, kteří viděli nehodu ze čtvrtka 30. května. Zemřel při ní motorkář, který se čelně srazil s Octavií při předjíždění autobusu. Právě šoféra a cestující autobusu policisté hledají kvůli svědectví.

K nehodě došlo ve čtvrtek 30.května v 16.05 hodin na silnici 378 ve směru jízdy z Kotvrdovic do Lipovce na Blanensku. Motocyklista řídil strojznačky Kawasaki Wulkan 900. Na něm začal před pravotočivou zatáčkou předjíždět autobus, v otáčce však vyjela v protisměru bílá Škoda Octavia.

Motorkář začal intenzivně brzdit a dostal se do smyku, po kterém boural a narazil do auta. Pro šestačtyřicetiletého motorkáře byl náraz fatální.

Za ním však jel další muž na motocyklu značky BMW R 1200 GS, který se střetu s motorkou nevyhnul a následně také boural. Při pádu si způsobil lehká zranění, stejně jako řidič Octavie a jeho spolujezdkyně.

„Vzhledem k výše uvedeneným skutečnostem žádáme řidiče předjížděného autobusu nebo jeho pasažéry o pomoc při zjišťování okolností, týkajících se dopravní nehody," vyzvala mluvčí policistů Lenka Koryťáková.  „Stejně tak žádáme případné jiné svědky, jejíchž svědectví by přispělo k získání relevantních informací o této tragické události či ustanovení tohoto autobusu," dodala mluvčí.

Podle ní místem nevedou žádné pravidelné autobusové linky. Případní svědci či kdokoliv s informacemi o autobusu se může obrátit na dopravní inspektorát v Blansku nebo zavolat na číslo 974 631262, popřípadě na bezplatnou linku 158. „Děkujeme," uzavřela mluvčí.

Foto PČR

Štítky blanensko, motorkář, úmrtí, policisté, svědci, kotvrdovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.