Počasí dnes17 °C, zítra19 °C
Úterý 6. června 2023  |  Svátek má Norbert

Pošťák otevřel veselý balíček plný marihuany. Na odesílatele naběhlo komando celníků

Pořádně překvapený byl poštovní doručovatel, když otevřel při šichtě zásilku, u níž neznal adresáta. Zvědavý pošťák našel balíček plný marihuany. Zprávu si nenechal pro sebe. Informaci sdělil celníkům, kteří spustili vyšetřovací akci a vyslali do terénu komando, aby sebralo doručovatele.

Zásilka původně určená do Rakouska byla špatně označená. Proto balík otevřel kurýr, který našel dva sáčky se sušenou rostlinou. Jakmile protidrogové oddělení Generálního ředitelství celní správy zjistilo, že se objevil podezřelý balíček, zpozornělo. Necelé kilo rostliny identifikovala jako marihuanu. Celníci proto začali pátrat, kdo trávu do krabice dal. Vyšetřování je dovedlo až k muži ze Znojemska, kterého nakonec sebrala ozbrojená skupina z protidrogového a prohledala jeho objekt.

„Při závěrečné realizaci celníci našli v mužově garáži komponenty pro pěstírnu. Při domovní prohlídce pak ve sklepě rodinného domu objevili maskovaný vchod do zcela nové plně vybavené pěstírny, přibližně čtvrt kilogramu sušeného konopí a hotovost ve výši 165 tisíc korun,“ uvedla k akci mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Muž po chycení skončil v péči policistů, kteří ho viní ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami či jedy. Pěstiteli hrozí vězení v rozsahu jeden až pět let. 

V cele se navíc může potkat s dalším dealerem, jehož si nedávno podala celní správa. Brit dlouhodobě žijící v Brně, který už má na kontě prohřešky z minulosti, si objednal ze zahraničí balíček se 130 tabletami léčiva s obchodním názvem Belbien. Prášky obsahovaly látku Zolpidem, která je na seznamu návykových látek. Pro cizinec si proto přišli celníci. Ti našli dalších šestnáct set tablet i počítač.

„Vzhledem k riziku, že by se muž mohl vyhýbat trestnímu stíhání případně by se pokusil vycestovat z České republiky, soud rozhodl o jeho vzetí do vazby. Policie ČR mu sdělila obvinění z trestného činu, a protože byl za stejnou trestnou činnost v období posledních tří let již pravomocně odsouzen, hrozí mu tentokrát trest propadnutí majetku nebo trest odnětí svobody v rozsahu dva roky až deset let,“ dodala Temňáková.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Celní úřad pro Jihomoravský kraj

Štítky Celníci, Jihomoravský, Drogy, Marihuana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Honza K.

Informaci sdělil celníkům, kteří spustili vyšetřovací akci a vyslali do terénu komando, aby sebralo doručovatele. ........chudák pošťák....nebo tam mělo být sebrat odesílatele?????

Neděle, 2. dubna 2023, 11:31

Kateřina Slavíčková

Spíš mě zaráží, že obyčejný kurýr rozbalí jen tak balík. Jak si to vůbec může dovolit? Bonzak.

Čtvrtek, 30. března 2023, 05:18

Emil Figl

Drogy jsou špatné. Nikdy jsem je nebral.

Čtvrtek, 30. března 2023, 02:31

Jaroslav Machain

Re. Roland von Wagen, Zákon č. 29/2000 Sb. § 8 Provozovatel je oprávněn otevřít poštovní zásilku, jestliže ji nelze dodat nebo nemá být podle poštovní smlouvy vrácena nebo je důvodné podezření, že obsahuje věc jejíž poštovní podání není podle poštovních podmínek dovoleno

Středa, 29. března 2023, 18:27

Roland von Wagen

Mnohem víc než pytel trávy mě znervózňuje, že si pošťák jen tak otevře "špatně označenou" zásilku. S dohledáním odesílatele evidentně problém nebyl. Ať ty pobočky zavřou všechny a tihle vejlupci můžou jít hákovat pod kamery do Amazonu.

Středa, 29. března 2023, 17:36

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.