neděle 26. června 2022 Adriana

Vyhledávání

Nalezené články: "Ornitologové"

Unikát ve Věstonické nádrži. Na jižní Moravě poprvé zahnízdil vzácný kormorán malý

Radost zavládla na jihu Moravy ve Věstonické nádrži, která se nově stala domovem kormorána malého. Vzácný druh tohoto opeřence ornitologové v tuzemsku doposud spatřovali jen výjimečně. Jedná se tak o jeho hnízdní premiéru.

Čápi začínají přilétat z teplých krajů. Zatím po Česku obsadili asi padesát hnízd

Začátek března je každoročně obdobím, kdy se k nám začínají vracet čápi. Opeřenci zatím v Česku osadili okolo padesáti hnízd. Do sledování se může zapojit i veřejnost, poslouží k tomu speciální mapa České ornitologické společnosti (ČSO).

Černovická pískovna se otevře lidem. Podmínkou je ochrana vzácných ptáků

Brněnský magistrát odstartuje již zítra urbanisticko-krajinářskou soutěž, která rozhodne o podobě pískovny v Černovicích. Z areálu, kde se ještě stále těží a obývají jej zvláště chráněné druhy ptáků, by měl vzniknout rozsáhlý park větší než Lužánky.

Ornitologové se radují. Na jižní Moravě se daří vzácným orlům

Velká spokojenost vládne v táboře jihomoravských ornitologů, kteří zjistili, že v letošním roce se rozrostla česká populace orla královského o jedenáct mláďat, což je o jeden pár více než loni. Kriticky ohrožený dravec hnízdí výhradně na jižní...

Neprostupnou džungli promění jihomoravští ornitologové na ptačí ráj

U obce Dubňany na Hodonínsku vzniká unikátní Ptačí park Kosteliska, který vyroste na místě dříve těžko přístupného terénu. Zázemí pro zvířata a rostliny vytváří Česká ornitologická společnost (ČSO), která na projektu pracuje od minulého roku. Celkem...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Ornitologové"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Ornitologové"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.