pátek 2. prosince 2022 Blanka

Bitvu o Brno vyhrála Vaňková. Dostala plno smsek a povede jednání se všemi, hlásí

Bitvu o moravskou metropoli ovládla Markéta Vaňková (ODS), která jako lídryně dovedla k vítězství koalice občanských demokratů a TOP 09. Současná primátorka města dorazila do volebního štábu za velkého aplausu. Sdělila, že chystá vést jednání se všemi politickými stranami, které se dostaly do městského zastupitelstva.

Brněnská primátorka na sebe nechávala dlouho čekat. Do Hostince u Seminárů dorazila až po půl jedenácté večer. Přivítal ji potlesk rozradostněných členů, kteří slavili volební vítězství. Nechyběl například senátor Roman Kraus, ministr spravedlnosti Pavel Blažek nebo současní radní Petr Kratochvíl či David Grund. Současná šéfka radnice uvedla, že hned po kompletním sečtení výsledků obvolá dalších šest politických stran, jež pronikly do městského zastupitelstva 

Se všemi lídry jsem si už psala. Došla mi spousta smsek s gratulacemi. Chci se potkat se všemi subjekty. Budeme se bavit o další možnosti spolupráce,“ řekla šéfka brněnská radnice, která  děkovala voličům i spolustraníkům za podporu. „Mám velkou radost. Je to vizitka naší čtyřleté práce. Zároveň sklidila úspěchy kampaň,“ sdělila primátorka.

Občanští demokraté skončili na prvním místě. Dostali přes 25 procent hlasů. Druhé místo obsadilo hnutí ANO, které touží po návratu na radnici. Na pozice si brousí zuby ale také ostatní strany v čele s lidovcem Petr Hladíkem, jenž skončil s koalicí se Starosty se ziskem 17 procent na třetím místě. Zájem o křesla projevili také Piráti či sociální demokraté. Na ocet nejspíše zůstane SPD, jež sice získala necelých deset procent hlasů, jenže do spolupráci s okamurovci se nikdo příliš nehrne. Otázkou zůstává, jak se politické strany postaví k návratu Zelených+Žít Brno. Koalice získala přes pět procent a připíše si tři mandáty.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Šťastný

Štítky ODS, Brno, Komunální, Volby, Vítězství

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.