St 12. 8. 2026Klára

okres České Budějovice

Zázrak ve Věstonické nádrži. Na jižní Moravě poprvé zahnízdil vzácný kormorán malýSpolečnost

Unikát ve Věstonické nádrži. Na jižní Moravě poprvé zahnízdil vzácný kormorán malý

Radost zavládla na jihu Moravy ve Věstonické nádrži, která se nově stala domovem kormorána malého. Vzácný druh tohoto opeřence ornitologové v tuzemsku doposud spatřovali jen výjimečně. Jedná se tak o jeho hnízdní premiéru.

 Krimi

Krvavé devadesátky, čtyřnásobného brutálního vraha Bohumíra Vacíka k soudu téměř donesli

Hlavním aktérem zřejmě nejotřesnější kauzy z 90. let, kterou tehdy projednával plzeňský krajský soud, byl bývalý příslušník policie Bohumír Vacík. Zůstala za ním doslova celá řada mrtvých. V roce 1995 vyvraždil v Chodově kvůli dluhům tříčlennou rodinu vietnamského obchodníka, včetně těhotné manželky. Krátce předtím zavraždil vrátného, aby si obstaral pistoli. A později zřejmě ještě zavraždil pracovníci čerpací stanice na Českobudějovicku. Vacík byl v roce 1996 odsouzen k doživotnímu trestu za čtyři prokázané vraždy. Pravděpodobně už je ale na svobodě.  

Ilustrační fotoSpolečnost

Jižní Moravu ochromil výpadek proudu. E.ON žádá o trpělivost

Mrznoucí déšť způsobující ledovku komplikuje od pondělního odpoledne život lidem na několika místech České republiky. Bez proudu je aktuálně možná až deset tisíc odběrných míst v distribučním území energetické společnosti E.ON na Vysočině, v Jihomoravském kraji a části Zlínského kraje.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Opilý Brňan řádil u zaparkovaného auta. Zničil obě zrcátka, natočila ho svědkyněKrimi

Opilý Brňan řádil u zaparkovaného auta. Zničil obě zrcátka, natočila ho svědkyně

Opilý muž v úterý nad ránem rozbil obě zpětná zrcátka u auta. V městské části Černovice se pokusil zrcátka nejdřív utrhnout a pak do nich mlátil. Na místě ho natočila jedna svědkyně a druhá zavolala strážníky.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook