čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Proběhnout se po brněnském výstavišti? Se Spoteee to není problém

Několik mladých mužů stojí u hrazdy, další se kolem nich projíždějí na BMX kolech. Tak vypadá nedělní odpoledne na brněnském výstavišti, kde se sešla přibližně čtyřicítka nadšenců. Natáčejí tam novou běžeckou trasu pro projekt Spoteee.

Spoteee umožňuje lidem ve fit centrech běžet na pásu a na obrazovce sledovat reálná prostředí. „Momentálně máme asi dvě stě tras, které postupně dodáváme fit centrům. Každý měsíc od nás obdrží pět nových,“ říká spoluzakladatel Spoteee Petr Krejčí. Lidé se tak proběhnou například v Londýně, Římě, Slovensku nebo ve Vídni.

Trasa po brněnském výstavišti bude mít deset minut a povede jak přes venkovní prostory, tak přes pavilony. „Natáčíme na úseky. Dvouminutový záběr trvá připravit asi hodinu,“ informuje Krejčí. Běžce navíc doprovodí parkouristi z Urban Chasers, Freerun Slovakia, inline, Workout Unity nebo jezdci na BMX kolech TBB-Bike. „Nápad točit na veletrzích vzešel právě od kluků na kolech. Dělali jsme totiž jedno video v lese a oni si stěžovali na terén, kde nemohli dělat triky. Proto jsme domluvili výstaviště,“ vysvětluje Krejčí.

Akce se účastní například David Karas z Urban Chasers. „Líbí se mi ten nápad. Už jsem byl na natáčení jedné trasy před rokem. Je pak zajímavé běžet ve fit centru na pásu a sledovat, jak to dopadlo,“ sděluje Brňan.

Výsledek nedělního natáčení si lidé budou moct vyzkoušet ve fit centrech zhruba za půl roku. „V Brně jsme například v Big1Fitness, BestGym nebo Gold’s Gym,“ dodává Krejčí.

Podívejte se ukázku z trasy na výstavišti:

Autoři

Štítky spoteee, výstaviště, zprávy, sport, brno, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.