úterý 26. května 2020 Filip

IMOS v eurolize přehrál Montpellier

Ve svém třetím domácím utkání Euroligy v řadě zvládl BK IMOS Brno utkání s francouzským týmem Lattes Montpellier. Soupeřky přehrál v koncovce a připsal si cennou výhru 67:64.

Bylo to jako na houpačce - fantastický začátek, pak se to trochu zklidnilo a ta třetí desítka pro nás začala dost katastrofálně, myslím, že čtyři a půl minuty jsme nedali bod. Pak ale ta méně zkušená sestava svou bojovností dokázala jejich náskok stáhnout a závěr už zkušenějí hráčky dotáhly do konce. Tam jsme měli štěstí, sice jsme nedali, ale bojovností jsme doskočili tři míče,“ uvedl po zápase trenér IMOSu Jan Bobrovský a dodal: „To, co se nám nepodařilo v Šoproni ani doma proti Krakovu tak jsme byli dnes odměněni tím štěstím.”

Nejlepší střelkyní domácího týmu byla se 17 body rozehrávačka Ivana Jalčová: „Začaly jsme dobře, potom se soupeřky do zápasu vrátily a vyhrály o deset bodů. Jsem ráda, že jsme se nepoložily a zápas otočily. V závěru jsme měli dobré pozice na střelbu, ale nepadlo to tam, měly jsme ale výborný útočný doskok, což nám hodně pomohlo. Jsem velmi ráda, že jsme zápas vyhráli. Montpellier je kvalitní tým, ale nám vyšla skvěle koncovka.“

V poslední desetiminutovce přestřílel IMOS soupeřky 17:7. I když se tentokrát francouzský tým dobře připravil na Alenu Hanušovou, zastoupily ji ostatní hráčky. Kromě Jalčové přidala 15 bodů i Tereza Pecková a v důležitých momentech byla na hřišti i 17letá Aneta Mainclová, která zaznamenala 3 body a 4 doskoky.

 

BK IMOS Brno – Lattes Montpellier 67:64 (26:21, 12:19, 12:17, 17:7)

IMOS: Jalčová 17, Pecková 15, Key 14, Jurčenková 10, Hanušová 6

Montpellier: Robert19, Ciak 18, Christon 7

 

Příští utkání v hale Rosnička slibuje také kvalitní basketbal. IMOS hostí v sobotu 30. listopadu od 17 hodin ZVVZ USK Praha.

Štítky imos brno, basketbal, brno, montpellier, euroliga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.