Počasí dnes20 °C, zítra22 °C

Házenkáři udrželi domácí neporazitelnost i proti Karviné

V sobotu v podvečer přivítali házenkáři KP Brno v rámci 7. kola Triglav pojišťovna extraligy ve své hale Karvinou. Brněnští letos doma ze tří předchozích zápasů třikrát zvítězili a tuto sérii chtěli s Karvinou prodloužit. To se jim nakonec podařilo, když ve velmi kvalitním zápase vyhráli 29:26.

Brněnští měli poněkud vlažnější vstup do zápasu a po 10 minutách prohrávali už o 3 branky. S přibývajícím časem se ovšem hra vyrovnala, Brno začalo proměňovat své šance a to se začalo projevovat i na skóre. Hosté z Karviné poté sice 2 minuty před poločasem odskočili na 13:15, domácí však ještě stačili skóre otočit a do kabin se tak šlo za stavu 16:15.

Po přestávce se hrála vyrovnaná házená. Oba celky se nemohly dostat do výraznějšího trháku a zápas tak zůstával otevřený. Ve 46. minutě Brno odskočilo na rozdíl tří branek, to však Karvinou ještě nesložilo a na domácí se dotáhla. Zlom v utkání přišel až 6 minut před koncem. Hosté se nechali dvakrát vyloučit a tým z Králova Pole dvojnásobné přesilovky využil a odskočil na 27:24. Domácí brankář Bavlnka navíc v těchto chvílích skvělými zákroky přiváděl hostující střelce k šílenství a ti se proti němu ne a ne prosadit. Brno si už zbytek zápasu zkušeně pohlídalo a po závěrečném hvizdu se mohlo radovat ze zasloužené výhry a cenných dvou bodů do tabulky soutěže.

Handball KP Brno - HCB OKD Karviná 29:26 (16:15)