Futsal: Helas v derby zaskočil Tango

V 11. kole Chance futsalové ligy na sebe v brněnském derby narazily týmy Helas Brno a Tango Brno. I když bylo před zápasem v roli mírného favorita Tango, zisk tří bodů nakonec slaví zaslouženě Helas po výsledku 4:0.

Helas se letos drží v klidném středu tabulky. V minulém kole na hřišti favorita soutěže z Chrudimi málem dovedl utkání k senzaci, když ve druhém poločase držel vedení 1:0. Domácí však třemi góly vývoj zápasu zvrátili. Helas ale i tak ukázal, že se s ním musí dál počítat. To o několik zahraničních tváří posílené Tango s elitním střelcem týmu Michalem Seidlerem, jenž vede s 26 brankami tabulku střelců ligy, v minulém kole vyprovodilo Hradec Králové výpraskem 10:3. Tango se tak udrželo na třetím místě soutěže. Čekal se tedy atraktivní souboj o vládce Brna.

Derby začal lépe Helas a už po 4 minutách vedl zásluhou krásného voleje Radka Sýkory. V 7. minutě navíc zvýšil náskok svého týmu z přímého kopu Lacko. Tango pod tíživým výsledkem upřelo síly do útoku, tlak ale k ničemu nevedl. Třígólový náskok mohl zařídit Helasu v 16. minutě Ovčačík, svůj individuální průnik však zakončil pouze do tyče.

Druhý poločas přinesl na začátku drtivý nápor Tanga. Seidler ve 22. minutě trefil tyč. Ve 29. minutě nejprve útočník Helasu Lidmila stoprocentní šanci hlavou neproměnil, vzápětí však byl na konci pohledného brejku domácích a zvýšil už na 3:0. Tango v té chvíli sáhlo ke hře bez brankáře, tento riskantní krok však po chvilce potrestal druhým gólem v zápase Lacko. Obraz hry už se poté nezměnil, Tango se tlačilo dopředu, Helas skvěle bránil. Oba týmy si za předvedený výkon vysloužily ovace zaplněné haly.

Helas Brno - FC Tango Brno 4:0 (2:0)

Branky: 4. Sýkora (Cupák), 7. Lacko, 29. Lidmila (Lerch), 31. Lacko (Šimon)
ŽK: 37. Cupák (HEL) – 7. Javi (TAN), 8. Kovács (TAN), 29. Kubíček (TAN), 38. Belej (TAN)

Sestavy:
Helas Brno: Šimon (Tuháček) – Cupák (C), Kasálek, Havlík, Lerch, Ovčačík, Presl, Lidmila, Klimeš, Lacko, Havel, Sýkora, Šplíchal. Trenér: Jan Loup
FC Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Chadzidis, Svoboda, Brůna, Buršík, Kovács, Belej (C), Javi, Záruba, Seidler, Rogerinho, Pollák, Šidla. Trenér: Marian Berky¨

Diváci: 1150

Agromeli padlo na Spartě

Třetí z brněnských futsalových celků Agromeli Brno zavítalo v 11. kole na hřiště pražské Sparty. Souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky v prvním poločase branku nepřinesl, ve druhém však Sparťané rozjeli svůj brankostroj a naložili Agromeli na cestu pět kousků.

AC Sparta Praha – FC Agromeli Brno 5:0 (0:0)

Branky: 23. Doša, 24. Semerád (Šnídl), 24. Rott (Semerád), 30. Šnídl (Semerád, Doša), 38. Formánek (Stejskal)
ŽK:  22. Stejskal (SPA) – 13. Veselovský (AGB), 35. Slavík (AGB)

Sestavy:
AC Sparta Praha: Vozár (Mareš) – Dlouhý, Semerád, Havrda, Rott, Šnídl, Stejskal, Doša, Zapletal, Formánek.
FC Agromeli Brno: Sýkora – Nedělník, Kalina, Mica, Veselovský, Dornoy, Hebron, Slavík.

Štítky futsal, helas, tango, agromeli, derby, brno, FC Zbrojovka Brno, Helas Brno, AC Sparta Praha, Michal Seidler, tangens, FC Tango Brno, FC Agromeli Brno, FC Hradec Králové, Chrudim