Počasí dnes10 °C, zítra10 °C

Buldoci favorizovanou Boleslav potrápili, body to ale nepřineslo

Florbalisté Bulldogs Brno v 17. kole AutoCont extraligy přivítali na svém hřišti jednoho z favoritů soutěže Mladou Boleslav. Průběh zápasu byl po celou dobu velmi vyrovnaný a jen se štěstím si Středočeši domů odváží plný bodový zisk za výhru 4:5.

Utkání začala lépe Boleslav a v prvních deseti minutách byla mírně lepším týmem. Ve 14. minutě to potvrdil úvodní gól hostujícího Novotného z přesilové hry. Buldoci srovnali po třech minutách taktéž v přesilovce zásluhou Koutného.

Ve druhé části našel domácí brankář Kejík svým dlouhým výhozem Coufala a ten se štěstím poslal Brno do vedení. Buldoci pokračovali ve skvělém tempu a na 3:1 zvyšoval opět v přesilové hře ve 30. minutě Ondráček. Domácí ovšem náskok dlouho neudrželi. Boleslav skóre otočila v rozmezí 31. a 35. minuty a po druhé třetině svítil na tabuli stav 3:4.

V úvodu třetí třetiny zužitkoval Coufalův pas zpoza branky domácí kapitán Kadlec a drama pokračovalo - 4:4. Na Vodově se hrálo opravdu nad poměry kvalitní utkání plné důrazných osobních soubojů a krásných florbalových akcí. Jednou takovou rozhodl utkání boleslavský Chroust, když hosté předvedli nacvičený signál při standardní situaci. Jelikož závěrečný tlak Buldoků kýžený vyrovnávací gól nepřinesl, do Mladé Boleslavy putují všechny tři body.

"V odehraném zápase jsme rozhodně nebyli horším týmem, chybělo nám trochu štěstí v zakončení a musím vyzdvihnout výkon soupeřova brankáře, který nám chytil některé velice dobré šance," komentoval utkání trenér domácích Rudlof Škubal.

Další utkání extraligy sehrají Buldoci příští neděli 19. ledna, kdy přivítají dalšího velmi nepříjemného soupeře Tatran Střešovice.

itelligence Bulldogs Brno - BILLY BOY Mladá Boleslav 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

Branky (asistence): 16:16 Jiří Koutný (Jiří Bauer), 26:57 David Coufal (Filip Kejík), 29:25 Luděk Ondráček (Jiří Juhaňák), 42:52 Petr Kadlec (David Coufal) - 13:02 Petr Novotný (Jiří Curney), 30:31 Tomáš Chroust (Tadeáš Chroust), 33:32 Jaromír Ekl (Petr Novotný), 34:17 Josef Pluhař (Daniel Ludvík), 47:26 Tadeáš Chroust (Radim Křenek)

Střely: 31:24