Počasí dnes9 °C, zítra11 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Brno zná své sportovce roku

V celkem osmi kategoriích se ve čtvrtek vyhlašovali nejlepší sportovci města Brna. Vybíralo je celkem 54 odborníků, bývalých vynikajících sportovců, sportovních osobností a novinářů z Akademie brněnského sportu.

V anketě nejlepší sportovec města Brna se na třetím místě umístil dráhový cyklista Pavel Kelemen z Dukly Brno, který se letos stal mistrem Evropy do 23 let ve sprintu a keirinu a vicemistrem Evropy v týmovém sprintu. Tento 22letý talent české cyklistiky už má za sebou také Olympijské hry, na kterých v Londýně obsadil skvělé 10. místo ve sprintu.

Druhé místo obsadila triatlonistka Vendula Frintová, závodící za Ekol team, která na letošním ME v olympijském triatlonu v Turecku vybojovala bronz. Další skvělý úspěch si připsala na Světovém poháru v Jižní Korei, kde skončila druhá.

Nejlepším sportovcem Brna se stal krasobruslař Michal Březina z družstva Stadion Brno. Ten letos dokázal vybojovat bronzovou medaili na ME v Záhřebu a na MS v Londýně byl desátý. Před nadcházejícími olympijskými hrami v Soči může být pro Březinu tento úspěch velkým povzbuzením.

Nejtěsnější byl souboj o nejlepší sportovní kolektiv v Brně. Pátí skončili hokejisté Komety Brno. Před nimi se umístili na čtvrtém místě plavci Komety Brno, kteří dokázali vyhrát podvacáté v řadě Mistrovství ČR družstev v plavání a rovněž Český pohár. Pomyslný bronz v této anketě bral triatlonový Ekol team, který se v poslední době řadí mezi nejúspěšnější triatlonové kluby v Evropě. Druzí skončili baseballový Draci Brno, jenž si letos zajistily svůj 18. titul mistrů ČR. Nejlepším sportovním kolektivem byl vyhlášen střelecký klub Kometa Brno. Tato Kometa zazářila letos nejvýrazněji, když zaznamenala 2. místo na MS družstev ve skeetu, 6. místo na ME družstev v trapu a 2. místo na Světové univerziádě opět v trapu družstev.

V kategorii sportovní objev roku zvítězil sedmnáctiletý motocyklový závodník a letošní vítěz Red Bull Rookies Cup Karel Hanika. Nejlepší sportovní akcí pořádanou v Brně bylo vyhlášeno Mistrovství světa silničních motocyklů - Grand prix České republiky. Nejlepším veteránským sportovcem se stal Rudolf Šmerda, který ve svých 70 letech dokázal vybojovat titul mistra Evropy v plavání na celkem pěti tratích (50 m, 100m, 200m volný způsob, 100 m a 200m motýlek). Na trati 100m motýlek dokonce vytvořil evropský rekord.