úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Lezec Ondra a hokejisté Komety jsou opět nejlepšími sportovci Brna

Nejlepším sportovcem Brna byl v anketě novinářů a členů akademie brněnského sportu vyhlášen sportovní lezec Adam Ondra, který obhájil loňské prvenství. Mezi týmy vyhráli hokejisté Komety, třetí v minulém ročníku extraligy. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo dnes večer v hotelu Voroněž.

Ondra letos získal dva tituly mistra Evropy, jeden v boulderingu a druhý v lezení na obtížnost. Ondra se sportovnímu lezení věnuje již od svých šesti let a za tu dobu si krom pověsti pavoučího muže vysloužil i titul nejlepšího lezce světa. Druhý v anketě skončil mistr Evropy v keirinu Pavel Kelemen a třetí triatlonista Filip Ospalý.

Cenu pro nejlepší akci roku si odnesli pořadatelé závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Objevem roku se stala sedmnáctiletá atletka Michaela Hrubá, juniorská mistryně světa ve skoku vysokém.

Do síně slávy budou uvedeni veslaři Vojtěch Caska a Miroslav Knapek (4. OH Moskva 1980, 6. OH Montreal 1976), plavec Pavel Pazdírek (2. ME Budapešť 1958) a hokejista Rudolf Scheuer.

 

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.