Brněnský lezec Adam Ondra se kvalifikoval na olympijské hry v Tokiu

Po srpnovém neúspěchu se brněnský lezec Adam Ondra kvalifikoval na letní olympijské hry v Tokiu. Tento sport je na olympijských hrách poprvé (OH) a český reprezentant si včera na kvalifikaci zajistil start. Navíc si vytvořil nový osobní rekord v lezení na rychlost.

Ačkoliv kvalifikace není ještě u konce, tak účast má jistou

Na kvalifikačních závodech v Toulouse postoupil z prvního místa do osmičlenného finále, kde se bude soutěžit o šest účastnických míst na olympiádu v příštím roce. Každá země může vyslat pouze dva reprezentanty. Protože Japonsko už kvalifikovalo své lezce už dříve a dva z osmi finalistů jsou Japonci, tak je jasné, že zbylých šest finalistů mají jistou účast na OH. Mezi nimi je i Adam Ondra, který do finále postoupil z prvního místa.

Od léta na sobě výrazně zapracoval

V srpnu Adam nepostoupil, protože byl poslední v lezení na rychlost. Během včerejších závodu však patnáctimetrovou stěnu zdola za 7,86 vteřiny a vytvořil si tak svůj osobní rekord. V další disciplíně získal druhé místo a v lezení na obtížnost byl nejlepší. Časový součet ukázal, že Adam byl celkově nejrychlejší. Hned po závodech Adam potvrdil svou účast příspěvkem „Adam in Tokyo 2020“.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!