sobota 8. srpna 2020 Soběslav

Brněnský lezec Adam Ondra se kvalifikoval na olympijské hry v Tokiu

Po srpnovém neúspěchu se brněnský lezec Adam Ondra kvalifikoval na letní olympijské hry v Tokiu. Tento sport je na olympijských hrách poprvé (OH) a český reprezentant si včera na kvalifikaci zajistil start. Navíc si vytvořil nový osobní rekord v lezení na rychlost.

Ačkoliv kvalifikace není ještě u konce, tak účast má jistou

Na kvalifikačních závodech v Toulouse postoupil z prvního místa do osmičlenného finále, kde se bude soutěžit o šest účastnických míst na olympiádu v příštím roce. Každá země může vyslat pouze dva reprezentanty. Protože Japonsko už kvalifikovalo své lezce už dříve a dva z osmi finalistů jsou Japonci, tak je jasné, že zbylých šest finalistů mají jistou účast na OH. Mezi nimi je i Adam Ondra, který do finále postoupil z prvního místa.

Od léta na sobě výrazně zapracoval

V srpnu Adam nepostoupil, protože byl poslední v lezení na rychlost. Během včerejších závodu však patnáctimetrovou stěnu zdola za 7,86 vteřiny a vytvořil si tak svůj osobní rekord. V další disciplíně získal druhé místo a v lezení na obtížnost byl nejlepší. Časový součet ukázal, že Adam byl celkově nejrychlejší. Hned po závodech Adam potvrdil svou účast příspěvkem „Adam in Tokyo 2020“.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto Lukáš Bíba

Štítky Adam Ondra, lezec, olympiáda, kvalifikace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.