neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

V Brně dnes startuje mistrovství světa volejbalistů U21. Češi na úvod vyzvou Kanadu

Do České republiky se sjela světová mládežnická špička, dnes večer totiž začíná mistrovství světa ve volejbale mužů do 21 let (FIVB Volleyball Men´s U21 World Championship). Od 23. června do 2. července bude v brněnské DRFG Aréně a českobudějovické Budvar Aréně bojovat o co nejlepší umístění 16 týmů.

Český národní výběr se v úvodu mistrovství představí v jihomoravské metropoli, kde odehraje základní skupinu. V prvním zápase narazí český výběr v pátek o půl šesté na reprezentaci Kanady. V sobotu vyzve ve stejný čas Polsko a v neděli opět půl hodinu po páté odpoledne Maroko.

Jeho další účinkování pak bude záviset tom, jak se v této skupině umístí. Pokud obsadí první nebo druhé místo, zůstane hrát v Brně, v opačném případě dohraje šampionát v Budějcích.

Do skupiny jsme dostali Polsko, což je dlouhodobě světový volejbalový fenomén a i v této kategorii bude patřit mezi aspiranty na medaili. Naším dalším soupeřem je Kanada, která hraje atletický, silový a atraktivní volejbal a Maroko je pro nás zatím trošku neznámou,“ zhodnotil soupeře Česka trenér nároďáku Ivan Pelikán.

Základní skupiny FIVB Men’s U21 World Championship:

Skupina A (Brno): Česká republika, Polsko, Kanada, Maroko
Skupina B (Brno): Rusko, Turecko, USA, Kuba
Skupina C (České Budějovice): Argentina, Itálie, Írán, Ukrajina
Skupina D (České Budějovice): Čína, Brazílie, Egypt, Japonsko

Vstupenky na mistrovství světa jsou dosutpné v síti Ticketportal. Je možné zakoupit buď celodenní vstupenky nebo permanentku na celý turnaj. Mládež a děti do 16 let mají na šampionát vstup zdarma. Celodenní vstupenka vychází na 100 korun, vstupenka na semifinálový den stojí 150 a na finále 200 korun. Permanentky jsou k mání za 600 korun.

Veškeré další informace o šampionátu jsou k dispozici na oficiálním webu MS: www.ms2017volejbal.cz.

Autoři | Tisková zpráva | Foto Ondřej Driml | Zdroj s využitím TZ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.