Počasí dnes24 °C, zítra22 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Volejbalisté podruhé porazili Benátky a míří za postupem

Druhé vzájemné střetnutí v rámci play-off UNIQA volejbalové extraligy mezi Brnem a Benátkami nad Jizerou vyšlo jednoznačně pro domácí brněnský tým. Po celou dobu utkání se projevovala jasná převaha nad benátským družstvem, které nedokázalo reagovat na silný servis a útok domácích.

Výkon hostů se zcela lišil od bojovné hry, kterou diváci mohli vidět předešlý den. Volejbal Brno tak úspěšně zvládl druhý krok ve čtvrtfinálových bojích a stav série je 2:0.

Nejen úvod do utkání, ale postupně také začátky všech jednotlivých setů vycházely jednoznačně pro domácí Volejbal Brno. Dokázal si vytvořit vždy alespoň čtyřbodový náskok. Ten si po dobu sady udržoval a hosté nenašli ten správný recept na brněnskou hru. Problémy měli hosté z Benátek nad Jizerou hlavně s přihrávkou. Brňanům servis vycházel, dobře servíroval opět Licek a také univerzál Goodell. První dějství skončilo šestibodovým rozdílem v poměru 25:19.

Ve druhém setu pokračovali domácí hráči Brna v jasně lepší hře a předvedli výkony, které potěšily přítomné fanoušky. Náskok si opět vypracovali několikabodový, a dokázali ho stále navyšovat. Problémy s přihrávkou na straně Benátek pokračovaly a Brno vládlo setu. Za stavu 20:10 panovala na domácí lavičce i v publiku spokojenost, a Brňané dotáhli i druhou sadu ve svůj prospěch. Skóre jednoznačné 25:16.

Třetí, a také poslední set zápasu, se nesl ve stejném duchu jako předchozí dva. Brno bylo lepší ve všech herních činnostech a dokázalo dotáhnout utkání k vítězství. Poslední sada skončila poměrem 25:18, a stav čtvrtfinálové série je tak 2:0 pro Volejbal Brno.

Ohlasy:

Domácí:

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „ Dnes jsme byli lepší. Jsem rád za vítězství.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Myslím si, že dneska jsme byli hlavně lepší na servisu, hodně jsme je ubránili na síti blokem a od toho se odvíjelo naše vítězství. Jsem rád, že jsme udělali druhý krok.“

Hosté:

Jaroslav Škach (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Byli jsme horší ve všech činnostech, hráli jsme úplně jinak než včera. Nebyla to naše hra, domácím jsme nic neukázali. Gratuluji Brnu.“

Miroslav Malán (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Dnes jsme domácí moc netrápili, byli ve všem lepší. Bohužel my jsme hráli špatně.“

Volejbal Brno – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:19,25:16,25:18)

Rozhodčí: Činátl, Kovář

Počet diváků: 520

Sestavy:

Domácí: Haník, Hrazdira, Pražák, Goodell, Sukharev, Klapal, libero Castello. Střídali: Muroň, Licek.

Hosté: Nesvačil, Veselý, Grus, Moník, Koláček, Škach, libero Ticháček. Střídali: Němeček, Motys, Celerýn, Dittrich.