čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Eurocupové play-off Žabinám nestačí, chtějí dál

Pouze s jedním týmem si basketbalistky Žabin v druhé nejvyšší evropské soutěži nedokázaly poradit. Základní skupinu uzavřely z druhé příčky a při své premiérové sezoně Eurocupu tak postoupily do další fáze soutěže. Venkovní i domácí utkání stihnou odehrát ještě před Vánoci. Hlavní trenér Viktor Pruša věří, že samotnou účastí v play-off neřekli poslední slovo.

Žabiny ve své premiérové sezoně Eurocupu ukázaly, že se v evropském špičkovém prostředí zdaleka neztratí. S bilancí čtyř výher a dvou porážek se umístily na druhém místě skupiny K a probojovaly se do play-off. „Nechtěli jsme sami sebe dostávat zbytečně pod tlak velkými prohlášeními. Cílem bylo jít zápas od zápasu s tím, že předvedeme svoje maximum a uvidíme, na co to ve finále postačí. Někde v koutku duše jsme samozřejmě měli ambice na postup ze skupiny. Myslím si, že důležité bylo, že jsme zůstali pokorní,“ svěřil se hlavní trenér Viktor Pruša.

Podle něj je účast v top 32 týmech této elitní evropské soutěže odměna za dosavadní systematickou práci všech lidí v klubu. „Postoupit z takto vyrovnané a těžké skupiny hned v naší premiéře je odrazem určité kvality. Skutečnost, že se to podařilo s týmem, jehož jádro tvoří české hráčky, které pouze nesedí na lavičce, ale na úspěchu se podílí přímo na hřišti, je ještě o to cennější,“ upozornil na seskupení týmu.

Za historický úspěch v soutěži je kouč na svůj tým velmi pyšný. „Holky mají můj velký respekt a stejný si zaslouží od okolí. O postup mezi šestnáct nejlepších týmu se porveme. Byla by to už hodně velká věc a já věřím, že jsme ještě samotnou účastí v play-off neřekli poslední slovo,“ prohlásil Pruša.

V prvním kole play-off Žabiny nastupují z šestnáctého místa. Soupeřit o další parádní zisk budou s maďarským zkušeným DVTK. „Rozhodně to není snadný soupeř, je tomu přesně naopak,“ upozornil Pruša. Družstvo z města Miskolc je pravidelným účastníkem Eurocupu. Poslední tři roky se vždy probojoval do play-off, z toho dvakrát až do osmifinále. „Letos svoji skupinu Miskolc vyhráli a budou v našem měření, dle mého názoru, mírným favoritem, přestože jsme do play-off nakonec díky lepšímu skóre nasazeni o jednu příčku výše,“ dodal.

Úvodní duel sehrají Žabiny 15. prosince v Maďarsku. V domácí odvetě si v předvánoční atmosféře 22. prosince zkusí nadělit výhru. „Hodně ukáže první utkání hrané u soupeře a celkově aktuální forma obou týmů. Venkovní zápasy se vyhrávají obranou. Pokud se nám povede zbrzdit hlavní zahraniční opory, na které soupeř spoléhá, můžeme mít v domácí odvetě nadějné vyhlídky směrem k postupu,“ prozradil Pruša. Základní osu maďarského DVTK podle něj tvoří čtveřice kvalitních cizinek z USA, Británie a Srbska, na které se musí Žabiňačky zaměřit.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky Žabiny, Brno, Basketbal, Eurocup

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.