neděle 25. září 2022 Zlata

Kometa dnes doma přivítá Hamburg Freezers

V letošním ročníku European Trophy se Kometa čeká zajímavý německý dvojboj. V pátek se utká s Hamburkem a v neděli pak přivítá Eisbären Berlín. S Hamburkem se Kometa setkala už při loňském ročníku soutěže, kdy však v Německu prohrála vysoko 3:7.

Tým Hamburku vede Christoph Schubert, důležitými hráči jsou Jerome Flaak, Garett Festerling, či brankář Dmitrij Kočněv. Kádr letos rozšířili mladí talentovaní hráči jako například David Wolf, Thomas Oppenheimer a Nico Krämmer. Známým jménem v týmu je také Duvie Westcott, jenž odehrál přes dvě stě zápasů v NHL za Columbus Blue Jackets.

Při dvou výlukách NHL oblékali dres Hamburgu zajímavý hráči. V sezóně 2004/05 to byl například brankář Jean-Sébastien Giguére a při loňské částečné výluce pak hvězda Dallasu Stars Jamie Benn.

Kometa letos v European Trophy jednou vyhrála a jednou prohrála. Trenér Kýhos se k "německému" víkendu vyjádřil takto: „Nevím, co od dvou zápasů s německými soupeři čekat. Co jsem slyšel, tak Hamburg hraje trochu ostřeji. Doufám, že to nedopadne jako ve Varech.“ 

Trenér nyní řeší hlavně výkyvy výkonosti, které je třeba před sezónou minimalizovat. V Hradci Králové Kometa sehrála skvělý zápas, ale následné utkání ve Vítkovicích hlavně svojí vinou prohrála. Přitom v počtu střel na branku byla bilance vyrovnaná 22:22. „Zápas v Hradci odehrají hráči perfektně a pak přijde utkání ve Vítkovicích a oni od toho ustoupí. Na tréninku jsem jim to musel vysvětlit,“ hodnotil přípravná utkání trenér Komety

Dnešní zápas s Hamburkem v Kajot Aréně začíná v 18 hodin.

Štítky hokej, Kometa Brno, Hamburk, European Trophy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.