Počasí dnes18 °C, zítra22 °C

Jakub Svoboda pomohl dvěma góly udolat Vítkovice

Dlouhých pět zápasů čekali hokejisté Komety na sladké pocity vítězství. Brňané sice Vítkovice přestříleli dvojnásobně (51:26), o tříbodovou výhru ale přišli 47 vteřin před koncem. Jediným úspěšným střelcem byl pak v nájezdech Jakub Svoboda.

Že by mohly nepříznivé výsledky Komety v pátek skončit, naznačila již druhá minuta utkání. Hynek Zohorna si všiml na pravém kruhu najetého Jana Hrušky, jenž se do přihrávky položil náramně a kolem těla Šindeláře rychle otevřel skóre.

Jenže už v polovině první třetiny bylo vyrovnáno. Rudolf Huna vyjel zpoza brány, zmátl Kováčika, otočil se čelem k Trvajovi a puk nasměroval do šibenice.

Velká šance svěřenců trenéra Oremuse jít do vedení přišla až v poslední třetině. Jenže zapomenutý útočník Šedivý nedokázal ani nadvakrát procpat kotouč přes beton Jiřího Trvaje.

Zákonitě přišel trest. Zkušený obránce Malík si nechal po levém křídle frnknout Jakuba Svobodu. Útočník Komety a české reprezentace se nacpal před bránu a švihem vymetl levou šibenici brány.

O tři minuty později chyboval Malík podruhé. Znova mu ujel útočník, jenže Leoše Čermáka stihl sedmatřicetiletý bek ještě dvakrát faulovat a nemohlo z toho být nic jiného než trestné střílení. Brněnská dvanáctka sice předvedla hezkou kličku, ale Šindelářovi se podařilo nechat beton přilepený na ledě u levé tyče.

Stejný hráč se řítil do brejku dva na jednoho s Janem Hruškou čtyři minuty před koncem šedesáti minut, jenže přihrávku nedostal a Brno mohlo litovat.

Po podobném brejku na druhou stranu musel v 58. minutě faulovat Divíšek a z následné přesilové hry spojené s odvoláním brankáře 47 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal znova Rudolf Huna.

Rozhodovaly až nájezdy, kde už Huna šanci nedostal. Hned prvním úspěšným nájezdem z celé série rozhodl o brněnské výhře Jakub Svoboda, jenž mezi nohama Málka poslal patnáctou brankou sezóny.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Steel 3:2sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Hruška J. (Zohorna H., Čermák), 48. Svoboda J. (Divíšek, Svoboda T.), 65. Svoboda J. - 11. Huna (Sloboda, Roman), 60. Huna (Svačina, Roman). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - Lhotský, Bádal. Vyloučení: 4:7, navíc Čermák 20 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Kováčik, Bičánek (C), Švrček, Valach, Malec – Svoboda Tomáš, Divíšek, Svoboda Jakub – Zohorna Hynek, Čermák, Hruška Jan – Holec, Petrovický, Dlouhý – Dočekal, Koreis, Erat – Burian. Trenér Zdeněk Venera.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (nájezdy Málek) – Barinka, Kudělka, Ondrušek, Sloboda, Malík, Stehlík, Voráček, Rehák – Káňa Jan, Burger (C), Klimek – Huna, Roman, Svačina – Ujčík, Hruška Radim, Strapáč – Šedivý, Kucsera, Szturc. Trenér Peter Oremus.

Štítky Tipsport extraliga, Kometa Brno, Vítkovice Steel, Jakub Svoboda, MFK Vítkovice, HC Kometa Brno, Brno, Leoš Čermák, Rudolf Huna, Hynek Zohorna, Jan Hruška, Jiří Trvaj, HC Vítkovice Ridera