středa 6. července 2022 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Kometu překvapivě opouští střelec Mueller. Smlouvu podepsal ve Vítkovicích

K velkému překvapení došlo v nejvyšší české hokejové soutěži. Postaral se o něj americký střelec Peter Mueller, který byl v posledních čtyřech sezonách nedílnou součástí brněnské Komety, kde měl působit i nadále. Čtyřiatřicetiletý hráč ale nečekaně podepsal ve Vítkovicích. 

Zpráva o tom, že americký střelec dává přednost angažmá v Ostravě, doslova šokovala extraligu. Brno totiž o svého kanonýra hodně stálo a věřilo v prodloužení smlouvy, která hráči po minulé sezoně skončila. Bývalý útočník se zkušenostmi z NHL nebo nejvyšší švédské či švýcarské nejvyšší soutěže si ale nakonec plácl s Vítkovicemi. Ostravský celek přitom patří ke skromnějším klubů v extralize. 

Ve chvíli, kdy se objevila možnost získat do našeho týmu hráče, jakým je Peter Mueller, okamžitě ode mě získal sportovní úsek zelenou. I za cenu toho, že výrazně překročíme rozpočet na sezonu, jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí je pro náš klub správným krokem,“ popsal na klubovém webu majitel ostravského klubu Aleš Pavlík

Na severu Moravy věří, že s příchodem elitního forvarda stoupne zájem fanoušků i partnerů. Očekává se také, že klub výrazněji promluví do bojů o extraligový titul. V poslední sezoně skončily Vítkovice ve čtvrtfinále, když je ve čtyřech zápasech porazil pozdější vítěz ligy Třinec. „Velký podíl na tom má majitel klubu, který nám na něj uvolnil do rozpočtu peníze navíc. Mueller je tím hráčem, kterého do útoku chce každý tým a nám se jej podařilo získat,“ sdělil sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hc-kometa.cz

Štítky Kometa, Extraliga, Vítkovice, Přestupy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.