čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Kometa už hlásí náhradu za Plekance. Brněnský dres oblékne mistr světa Jakub Klepiš

Po nedávném odchodu Tomáše Plekance hledala Kometa náhradu na jeho místo. A podařilo se. Brněnský klub v úterý oznámil příchod zkušené posily. Modrobílý dres bude nově oblékat mistr světa z roku 2010 Jakub Klepiš. Zkušený centr strávil poslední čtyři roky v Mladé Boleslavi.

Klepiš začínal s hokejem v pražské Spartě, odkud se však brzy přesunul do konkurenční Slavie. V ní nastupoval za dorost, juniorku a poté i za první mužstvo. Pod vedením kouče Vladimíra Růžičky získal v sešívaném dresu dva tituly, jedno stříbro a první extraligové zkušenosti. Další šel následně sbírat do zámoří, kde postupně nastupoval ve WHL, AHL a dočkal se i nejslavnější NHL.

Ačkoliv ho draftovala Ottawa, Klepiš všech svých 66 zápasů odehrál ve Washingtonu Capitals (4+10). Největším úspěchem jeho zámořské mise je bezesporu vítězství v Calderově poháru v sezoně 2005/2006 v dresu Hershey Bears.

Dva tituly z KHL a finálová cesta pražského Lva

Po návratu ze zámoří zamířil zpět do Slavie, ale jen na chvíli, protože na dalších šest let se upsal ruské KHL. I v této soutěži slavil velké úspěchy, první dva roky strávil v Omsku, následovala rovněž dvouletá štace v Ufě a tam zisk prvního Gagarinova poháru. O rok později přešel do Dynama Moskva a Klepišovi se podařilo získat druhý mistrovský titul.

Na pomyslný hattrick útočil s pražským Lvem, který si v rámci KHL vyzkoušel krátkou epizodní roli. V ní však rozhodně nepaběrkoval a mnoho nechybělo, aby v sezoně 2013/2014 celou soutěž i vyhrál. Klepiš se v týmu potkal například se svým staronovým spoluhráčem Ondřejem Němcem, případně s bývalým komeťákem Jakubem Krejčíkem.

Mistr ligy i světa

Jeho poslední zahraničí štací byl před pět lety švédský Färjestad. Poté už ale Klepiš zůstal v české extralize. Dva roky bojoval v dresu Ocelářů, v něm si zahrál i finále, ale nakonec musel brát „pouze“ stříbrné medaile. Jak už bylo zmíněno, poslední čtyři roky oblékal dres Mladé Boleslavi, kde byl i kapitánem.

Klepišova kariéra je úzce spjata s národním týmem. Jeho výčet úspěchů začal už v kategorii U18, kde bral na MS této věkové kategorie bronzové medaile. Jeho největším úspěchem v kariéře je však zisk titulu mistrů světa v roce 2010 v Německu. Ke dvěma zlatým medailím ve Slavií pod vedením Vladimíra Růžičky tak pod ním přidal zlato i v reprezentaci České republiky.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HC Kometa Brno | Zdroj s použitím TZ

Štítky Jakub Klepiš, kometa brno, posila

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.