pondělí 18. listopadu 2019 Romana

VIDEO/GÓLY: Kometa doma s Libercem padla. Bílí Tygři vedou v semifinále 2:1 na zápasy

Nesmírně vyrovnaný hokej nabízí semifinálová bitva mezi brněnskou Kometou a Libercem. Po dvou remízách pod Ještědem a jedné výhře v prodloužení na každé straně se duel přesunul do Brna. A také v DRFG Areně byli diváci svědky nesmírně vyrovnané bitvy, která však poprvé v sérii nedospěla do prodloužení. Bílí Tygři vyhráli v Brně 2:1.

Domácí vstoupili do třetího semifinálového zápasu nejhůře, jak mohli. Bílí Tygři totiž udeřili už po 69 vteřinách hry, kdy se před Čiliakem objevil osamocený Michal Birner a vystřelil brněnskému brankáři teploměr z prostoru pod levou rukou – 0:1. 

Kometa odpověděla ve 12. minutě. Martin Erat přistrčil na modré puk Ondřeji Němcovi a brněnský šuter pumelicí vymetl pavučinu Willovy brány – 1:1.

Na další gól si diváci ve vyprodané DRFG Areně počkali až do třetí třetiny. A domácí modrobílé šály z tohoto gólu rozhodně radost neměly. Ve 46. minutě totiž při vlastní přesilovce na polovině hřiště ukradli liberečtí puk Martinu Eratovi a samostatný nájezd na Čiliaka Jaroslav Vlach zkušeně proměnil – 1:2.

Kometa si pak v závěru vytvořila nebezpečný tlak, libereckého brankáře Will však Brňané překonat nedokázali. Kometa tak v semifinálovém duelu prohrává 2:1 na zápasy. Vyrovnat se pokusí v pondělí večer opět na domácím ledě.

Foto Kometa Brno, Jiří Grulich

Štítky Kometa, Liberec, semifinále

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.