pondělí 1. června 2020 Laura

Z nebe do pekla a zpět. Do kin vstoupí unikátní dokument o brněnské Kometě

Koncem února vstoupí do kin dokumentární snímek Kometa:film o brněnském hokejovém klubu, který je držitelem rekordních třinácti mistrovských titulů. Podtitul snímku zní Z nebe do pekla a zpět.

Dokument mapuje současný fenomén brněnského sportu a líčí mnohdy složitou a náročnou cestu od existenčních starostí až na současné výsluní. Při jeho tvorbě bylo natočeno několik desítek hodin výpovědí a svědectví, ne všechny se do filmu vešly.

„Natáčení bylo místy stejně trnité jako sama mapovaná cesta k hokejovému trůnu. Nebylo nijak obtížné přesvědčit respondenty, kterých nakonec hovořilo asi čtyřicet. Obtížnější bylo otevřít některá konkrétní témata," přiblížil producent Petr Vozdecký ze společnosti Pixels Production, která spolu s klubem snímek koprodukovala a měla na starosti jeho výrobu.

Majitel Komety Libor Zábranský, který klub vytáhl z velkých existenčních potíží, poskytl tvůrcům neobyčejně dlouhý rozhovor a nechal je nahlédnout i na porady trenérů a do kabiny prvního mužstva.

Slavnostní premiéra snímku Kometa:film se uskuteční 28. února v brněnském Univerzitním kině Scala. Na čtyřech lednových a únorových zápasech Komety se bude losovat o část vstupenek, o další distribuci klub teprve rozhodne.

Autoři | Foto Kometa Brno

Štítky Kometa:film, kometa, film, premiéra, dokument, historie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.