úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Hokejistům brněnské Komety začíná sezóna. Startují zápasy hokejové Ligy mistrů

Hokejisté brněnské Komety startují novou sezónu. Po skončení přípravných zápasů se dnes, tedy v pátek, opět postaví do bojů v prestižní hokejové Lize mistrů. První duel odehrají loňští čtvrtfinalisté soutěže na ledě běloruského Grodna. V neděli pak zavítají do německého Berlína.

Hráči odletěli do Běloruska dnes dopoledne. „Chceme odehrát kvalitní zápasy a vidět mladé hráče v akci. Na trip necestují obránci Michal Gulaši a Ondřej Němec, útočníci Peter Mueller, Martin Zaťovič, Leoš Čermák, Bedřich Köhler a Petr Holík," uvedl trenér Kamil Pokorný.

Sedm zkušených hráčů zůstává v Brně, jejich místo zaujmou mladí hráči. „Pojedou s námi například Honza Süss, Petr Kratochvíl, Daniel Kowalczyk, Matěj Novák, Karel Plášek, nebo Radek Kučeřík. Chceme se prezentovat kvalitním hokejem, hrát svou hru a získat co nejvíc bodů. Samozřejmě jsme si vědomi, že proti nám stojí kvalitní soupeři," řekl brněnský trenér.

Kometa mezi nejlepšími už podruhé

Brňané budou hrát Ligy mistrů podruhé v řadě. Podle trenéra Pokorného se i díky omezení počtu účastníků zvedá úroveň soutěže. „Je dobře, že soutěž hrají nejlepší týmy svých zemí. Dřív to byl spíš takový veliký turnaj. Teď to prostě hrají ti nejlepší, o to víc bude konfrontace se soupeři poučná," dodal Pokorný.

Úplnou premiéru v Lize mistrů zažije útočník Lukáš Kašpar, který po letech strávených v zahraničí bude oblékat dres českého mistra. „Nevím, co od těch dvou mužstev můžu očekávat. Soupeře sice až tak dobře neznám, ale věřím, že to budou velmi kvalitní zápasy. V Lize mistrů nejsou náhodou, takže sílu určitě mají," uvedl Kašpar.

Letošní posila Brňanů zatím odehrála jen jedno přípravné utkání s Chabarovskem. „Byli jsme s trenéry domluvení, že před sezónou odehraju určitý počet zápasů. Na začátku jsem víc trénoval, pořád vlastně makám a snažím se do toho dostat. Většinu času jsem trávil v posilovně, ale teď potřebuju zažít také zápasovou praxi, takže naskočím do Ligy mistrů," potvrdil litvínovský rodák.

Autoři | Foto Kometa Brno: Martin Tajč | Zdroj Kometa Brno

Štítky Brno, hokej, Kometa, Liga mistrů

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.