Počasí dnes23 °C, zítra20 °C
Středa 15. května 2024  |  Svátek má Žofie

Hokejisté Komety klopýtli při posledním krůčku před branami finále. Druhý domácí zápas a čtvrtý v semifinálové sérii doma po nevydařeném vstupu do druhé třetiny prohráli 1:2. Série se tak přesouvá do Plzně.

V úvodní třetině se diváci v DRFG Areně gólu nedočkali. Na začátku druhé by však za tuto situaci byli sakra rádi. Úvodní zaspání totiž stálo Kometu zápas. Hned po 80 vteřinách hry vložil totiž Kracík hokejku do chytré Skleničkovy přihrávky a Plzeň vedla 1:0. Střelec prvního gólu pak úřadoval i dvě minuty nato. Krásným pasem našel Kindla, který nezaváhal - 2:0 pro Plzeň.

Škodovka pak zůstala dál při střelecké aktivitě, pozorný Čiliak však likvidoval jednu šanci za druhou. Na opačné straně mohla Kometa v 35. minutě snížit díky přesilovce pět na tři, Svobodu však sotva ohrozila.

Modrobílé šály zavlály Rondem až ve třetí části. Při přesilovce dostal puk do mezikruží Hynek Zohorna a parádním tahákem propálil Svobodu - 1:2!

Domácí dostali Škodovku v závěru pod ohromný tlak. Ani vyprodaná DRFG Arena bohužel ke gólu Brňany nedohnala. Plzeň tak snížila v sérii na 3:1 a semifinále se stěhuje opět na západ Čech.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 52. H. Zohorna (M. Erat, Krejčík) - 22. Kracík (D. Sklenička, Kadlec), 24. D. Kindl (Kracík). Rozhodčí: Hodek, Hribik - D. Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:1.

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Haščák, P. Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vondráček, L. Čermák, Vincour. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, Kadlec, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Stach - Indrák, Kratěna, Kantner - Schleiss, Kracík, D. Kindl - Pour, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Štítky Kometa, Plzeň, semifinále, prohra, FC Viktoria Plzeň, HC Kometa Brno, Hynek Zohorna, ŠKODA AUTO a.s., DRFG Arena, FC Zbrojovka Brno, HC Škoda Plzeň, Martin Straka, Jiří Hanzlík