sobota 28. května 2022 Vilém

Fotbalisté se třemi posilami nechtějí hrát o záchranu

Se třemi posilami Tomášem Frejlachem, Miroslavem Markovičem a Muamerem Avdičem vstoupí do jarní části fotbalové ligy sedmý tým tabulky Zbrojovka Brno. Nováček ligy má navzdory výchozímu postavení v horní polovině tabulky jediný cíl, kterým je udržení nejvyšší soutěže.

Na předposlední České Budějovice mají Brňané náskok pouhých šesti bodů, ale jen o záchranu bojovat nechtějí.

„Optimismus by měl být. Ale musíme se poctivě rvát, vrátit se k pracovitosti. Tak, abychom se nedostali do potíží. Hrát o záchranu by znamenalo dostat se pod tlak. Doufám, že se to nestane,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Zbrojovky Petr Čuhel.

Sedmadvacetiletý Frejlach ze Slavie Praha je jediným hráčem z brněnského kádru, který je v klubu na roční hostování. Obránce druholigového Znojma Avdič i útočník Dukly Praha Markovič zamířili na přestup a tříletý kontrakt uzavřel i Mohamed Traore.

„Dotvořujeme mužstvo, které by mělo mít perspektivu. Současný kádr by měl zůstat ještě další rok pohromadě. Do budoucna se chceme bez problémů pohybovat v první lize,“ poznamenal sportovní ředitel Zdeněk Kudela.

Tým opustili Michal Jurdík (Sparta Praha) a Petr Nekuda (Dukla Praha), kteří ukončili hostování. „Oba nenaplnili naše představy. I když jsou zkušení hráči,“ doplnil Kudela.

Zbrojovku opustil Josef Kaufman, jenž byl v Brně na hostování ze Slavie Praha a v zimní přestávce zamířil do Teplic. „Měli jsme o něj zájem. Ale jeho podmínky byly pro nás neakceptovatelné. Hráče nechceme přeplácet,“ přiznal Kudela. 

V zimní přípravě sehráli Brňané jedenáct zápasů, třikrát vyhráli, pětkrát remizovali a třikrát prohráli.

„Měli jsme velice kvalitní podmínky jak v domácím prostředí, tak i v Turecku a navzdory prohře se vydařila i generálka ve Vratislavi,“ zhodnotil výsledky v zimní přestávce trenér Čuhel.

Před jarním zahajovacím duelem s vedoucím týmem tabulky Viktorií Plzeň má kouč starosti, neboť bude postrádat polovinu základní sestavy.

V karetním trestu jsou Pašek, Pernica, Fall a Mezlík. Kromě toho budou chybět dlouhodobě zraněný Král, který ještě trénuje individuálně, a dva týdny bude chybět Frejlach.

Zdroj: ČTK
Foto: www.fczbrno.cz

Štítky FC Zbrojovka Brno, kádr, posily, Gambrinus liga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.