Počasí dnes24 °C, zítra22 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Brno nezvládlo duel v Opavě. Prohrálo podruhé v řadě a vzdaluje se čelu tabulky

, aktualizováno 30. září 2023, 20:14

Fotbalisté brněnské Zbrojovky nestačili v jedenáctém kole druhé ligy na Opavu, když na jejím hřišti prohráli 1:2. Slezané porazili Brno podruhé v týdnu. Soupeře porazili ve středu i v poháru. Brňané, které trápí marodka, si druhou porážku v řadě komplikují boj o čelo tabulky. Nyní se nachází na třetí pozici a na vedoucí Vyškov, jenž má zápas k dobru, ztrácí čtyři body. Další body do tabulky si naopak připsala brněnská Líšeň, která doma remizovala 0:0 s Táborskem.

Brněnský tým už ve třetí minutě poslal do vedení Alijagič třetím gólem za poslední čtyři kola. Za čtvrt hodiny vyrovnal Vaněček a v 60. minutě dokonal obrat domácích Málek. Hostům poté zkomplikoval situaci Kronus vyloučením po druhé žluté kartě. Opavští bodovali počtvrté za sebou a polepšili si na páté místo.

Remíza Líšně

Líšeň na svém hřišti remizovala 0:0 s Táborskem. Jihočeši čekají na vítězství čtyři kola a jsou šestí. Brněnskému mužstvu, které protáhlo šňůru bez porážky na šest utkání, patří sedmá pozice.

Opava - Brno 2:1 (1:1)
Branky: 19. Vaněček, 60. Málek - 3. Alijagič. Rozhodčí: Petřík - Arnošt, Novák. ŽK: Blecha, Málek, Rataj - Koželuh, Kronus, Potočný, Jambor. ČK: 72. Kronus. Diváci: 1836
Líšeň - Táborsko 0:0
Rozhodčí: Opočenský - Šafránková, Mojžíš. ŽK: Pašek, Polášek, Jokovič, Lutonský - Skopec, Šašinka, Pastornický, Dordič. Diváci: 467

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!