sobota 2. července 2022 Patricie

Spoluhráči a přátelé zesnulého gólmana Šustra pořádají sbírku. Partnerka zůstala sama se třemi dětmi

Minulý týden zasáhla nejen příznivce fotbalu na Moravě tragická zpráva o smrtelné autonehodě fotbalového brankáře Martina Šustra, který v minulosti hájil také barvy Sigmy Olomouc či brněnské Zbrojovky. Nejsilnější zármutek však prožívá nejbližší rodina zesnulého gólmana. Martinova snoubenka zůstala sama se třemi dětmi a hypotékou na nový dům, ve složité životní situaci jí chtějí přátelé pomoci také finanční sbírkou.

Pro jedenatřicetiletého fotbalistu Martina Šustra byla jeho rodina vším, miloval svou partnerku Veroniku a děti Tomáška, Elenku a Emičku. Jejich osud se ale minulou středu změnil během několika okamžiků. Martinův život vyhasl při dopravní nehodě. Děti zůstaly s maminkou samy. „Vzhledem k tomu, že je Verča na mateřské dovolené a veškeré závazky měly být hrazeny z příjmu Martina, ocitla se ve velmi tíživé situaci. Aktuální příjem nepokryje ani náklady na bydlení,“ uvádějí organizátoři finanční sbírky z řad spřátel Martina a Veroniky.

Podle textu sbírky Veronika počítá i s tím, že vysněný dům bude muset prodat, se zajištěním základních potřeb při péči o děti mohou nyní pomoci dárci. Těch během úvodního dne přispělo na speciálním webu několik desítek.

„Rozhodli jsme se Verči pomoci organizací této sbírky a věříme, že vybereme takovou částku, která jí pomůže, aby se mohla soustředit na péči o děti a vyrovnání se či vlastně spíše smíření s touto tragickou událostí, a ne na existenční otázky,“ podotkli iniciátoři důležité podpory.

V jednatřiceti letech tragicky zemřel fotbalový brankář Martin Šustr. Informaci přinesl web isport.cz. Podle zdrojů Drbny zemřel někdejší gólman Brna, Olomouce či ostravského Baníku dnes ráno při autonehodě. Rodák z Boskovic naposledy nastupoval...

Martin Šustr byl naposledy hráčem druholigového Vyškova, působil ale v dresu divizních Kozlovic na Přerovsku. Šugy, jak se oblíbenému brankáři přezdívalo, měl prvoligové zkušenosti ze Sigmy Olomouc, Baníku Ostrava i Zbrojovky Brno. Chytal také za Kroměříž, Zábřeh, Znojmo, Vítkovice či Líšeň.

Jeho tragický odchod přišel náhle při dopravní nehodě poblíž Skalice nad Svitavou na Blanensku, kde došlo ke srážce s kamionem. „K dopravní nehodě jsme vyslali lékařskou pozemní posádku a vrtulník. Zranění muže byla neslučitelná se životem a zemřel ještě před příjezdem záchranářů,“ informovala minulou středu na dotaz Drbny mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FC Baník Ostrava, archiv rodiny Martina Šustra

Štítky Brno, Fotbal, Šuster, Sbírka, Zbrojovka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.