Počasí dnes10 °C, zítra8 °C

Marvani si před prvním jarním mistrákem zvedli sebevědomí, Inter Bratislava rozdrtili 9:0

Po nevydařeném zápase s Kroměříží sehráli v sobotu dopoledne Marvani předposlední přípravný duel. V něm neponechali nic náhodě a slovenského soupeře přejeli rozdílem třídy.

Svěřenci trenéra Valachoviče nastoupili k utkání, které se hrálo na umělé trávě, v rozestavení 4-1-4-1. První start v líšeňském dresu si připsal Tomáš Vasiljev, který do týmu přišel na hostování z prvoligového Slovácka.

Líšeň do utkání vstoupila velmi aktivně, za což byla odměněna už ve třetí minutě, kdy síť poprvé rozvlnil Zikl. Nováček FNL předváděl pohledný fotbal založený na aktivním napadání a rychlém přechodu do útoku.

Hráči třetiligového Interu chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Do konce prvního poločasu se Líšni podařilo vstřelit pět branek – Zikl dosáhl hattricku a dvě branky přidal nováček Vasiljev.

I ve druhé půli pokračovali Marvani v nastoleném trendu a soupeře dál přehrávali. Vedle úderného útoku je třeba vyzdvihnout také solidní obranu, která Inter do ničeho vážnějšího po celou dobu nepustila. Příslibem do sezony může být výborný výkon mladého stopera Černína, který byl kromě defenzivní činnosti velmi platný také při standartních situacích.

Ani ve druhém dějství nebyla nouze o góly a hostující brankář musel lovit míč ze své sítě ještě čtyřikrát – 9:0.„V prvním poločase jsme to postavili s výhledem na mistrovskou část. Dali jsme góly ze situací, kterým se věnujeme a zápas jsme zvládli výborně i takticky. Ve druhé půli jsme pak rozložili zátěž. Celkově utkání splnilo očekávání,“ řekl po zápase trenér Valachovič.

Sestava Líšeň: Halouska – Jeřábek (60. Šenk), Hlavica, Černín, Rolinek (60. Bednář) – Ševčík (60. Dočekal) – Machálek (60. Vintr), Málek (60. Minařík), Demeter (60. Matocha), Vasiljev – Zikl (60. Silný).

Góly: 3., 32., 35. a 55. Zikl; 23., 37. Vasiljev; 59. Ševčík; 80. Silný, 87. Dočekal

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!