čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Parádní fotbal a drama až do konce. Líšeň zůstává doma neporažena, Marvani však ani napotřetí nevyhráli

Opět kvalitní divácká kulisa, opět gólová přestřelka a drama až do konce. Nováček z Líšně dělá letos ve druhé nejvyšší fotbalové lize divákům radost. V sobotu Marvani vyzvali na domácí půdě pražskou Viktorii Žižkov, se kterou se naposledy utkali před 12 lety. A duel nabídl hned šest gólů.

První poločas byl přehlídkou útočných akcí a spálených šancí. Líšeň šla do vedení už ve 27. miunutě. Na středu velkého vápna se uvolnil Tomáš Machálek a zkušeně propálil Švengera - 1:0.

Na straně Žižkova byl nejvýraznějším aktérem rodák z jihomoravských Horních Dunajovic Josef Bazal. Ten se nejdříve dvakrát ocitl v obrovské šanci, které však zlikvidoval gólman Líšně Šustr, aby se pak napotřetí nemýlil - ve 32. minutě tak bylo srovnáno.

Gólová přestřelka pak pokračovala v druhé půli. Už čtyři minuty po zahjovacího hvizdu byla Líšeň opět ve vedení. Dělovkou s eo to zasloužil Michal Jeřábek. 

Žižkovany však tato skutečnost nijak nezastrašila. V 65. minutě nejdříve přesně hlavičkoval Luis Gil a o pět minut později se k němu přidal Čapek. Marvani v tu ráno prohrávali 2:3.

První letošní domácí prohře však v poslední minutě zápasu zabránil syn brněnského trenéra Tomáš Machálek, ten se nejlépe zorientoval na malém vápně a vystřelil Líšni bod za konečnou remízu 3:3. 

Příští kolo pak nabídne šlágr celého podzimu - Marvani se utkají v brněnském derby na Srbské se Zbrojovkou.

Foto SK Líšeň

Štítky SK Líšeň, druhá liga, remíza, žižkov

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.