Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Brno bude spolupořádat mistrovství Evropy volejbalistek 2026. Zahrají si v nové hale

Brno bude spolupořadatelem mistrovství Evropy volejbalistek v roce 2026. Evropská volejbalová konfederace (CEV) přidělila moravské metropoli organizaci jedné ze čtyř základních skupin, čtyř osmifinálových zápasů a dvou čtvrtfinálových.

Šampionát se uskuteční v roce 2026 ve čtyřech evropských zemích. Český volejbalový svaz (ČVS) při listopadové kandidatuře usiloval o takzvanou pozici druhého pořadatele. Hlavní kandidaturu podalo Turecko a v zemi obhájkyň titulu turnaj také vyvrcholí. O pořadatelství dalších skupin mají zájem Ázerbájdžán, Rakousko a Švédsko.

O přidělení pořadatelství Brnu informoval předsedu ČVS Marka Pakostu oficiálním dopisem šéf CEV Aleksandar Boričič. Dějištěm zápasů ME bude nová brněnská hala na Výstavišti, která se staví a dokončena by měla být na jaře 2026. Z posledního evropského šampionátu budou svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose obhajovat osmé místo, respektive čtvrtfinálovou účast.

Pakosta už v listopadu avizoval, že přidělení pořadatelství je víceméně formalita. „Je to pro nás velká zodpovědnost a uděláme vše pro to, aby volejbalové týmy, zástupci evropských svazů, fanoušci i televizní diváci viděli, že umíme uspořádat perfektní turnaj," konstatoval nyní šéf českého svazu. „Jsem si jistý, že díky zkušenostem, které máme z pořadatelství celé řady mezinárodních volejbalových a beachvolejbalových turnajů, se nám tyto cíle podaří naplnit a Brno zažije sportovní akci nejvyšší kvality," dodal.

ME volejbalistek se v Česku konalo zatím čtyřikrát. V letech 1949, 1958, 1993 a 1997, kdy se hrálo v brněnské hale Rondo, která nyní po rekonstrukci slouží hokejové Kometě. V roce 2021 bylo Česko spolupořadatelem mužského ME, dějištěm tehdy byla Ostrava.

Volejbalový šampionát žen by měl být první velkou sportovní akci v Brno Areně na Výstavišti. „Jsme přesvědčeni, že se vše stihne a bude se hrát v nové hale. Brno tak dostojí pověsti volejbalového města číslo 1 v Česku," řekl v listopadu Jiří Nikodým, předseda představenstva městské společnosti STAREZ-SPORT, do jejíž gesce hala spadá. „Pro novou arénu to bude skvělá zahajovací akce. Musíme se teď pořádně opřít do práce, které před námi není vůbec málo," uvedl po přidělení pořadatelství místopředseda ČVS Martin Gerža.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Český volejbalový svaz

Štítky Brno, sport, volejbal, mistrovství Evropy, hala, výstaviště, pořadatel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Brno bude spolupořádat mistrovství Evropy volejbalistek 2026. Zahrají si v nové hale  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.