úterý 22. června 2021 Pavla

Zkoušky jdou stranou. Brněnské akvabely zabojují o olympiádu v Tokiu

Nadějné brněnské akvabely zamíří příští týden na olympijskou kvalifikace do Barcelony, kde se budou rvát v konkurenci světových týmů o vysněné Olympijské hry v Tokiu. Reprezentační tým se na nedávném mistroství Evropy umístil na 14. – 16. místě a soutěžní výkon chtějí překonat na blížící se kvalifikaci.

Teprve v úterý úspěšně odmaturovala Karolína Klusková, zkouškové období na vysoké škole prožívá Aneta Mrázková a třetí ročník střední školy uzavírá Lucie Alex Hrazdirová. Studijní povinnosti jdou nyní stranou a reprezentační tým poctivě finišuje přípravu na kvalifikační boje v Barceloně. „Příprava je časově náročná, ale když byla poslední rok on-line výuka, tak právě škola a dvoufázové tréninky šly skloubit. Nyní už ale ve zkouškovém období jenom střídám bazén, učení a pořád dokola,“ řekla akvabela Aneta Mrázková, která tvoří soutěžní pár Kluskovou. Pokud by jedna z akvabel nemohla závodit, na svou šanci čeká mladá Lucie Alex Hrazdirová.

Trénink jedině v cizině

Skloubit přípravu se zavřenými bazény v Česku bylo pro tým extrémně náročné, a proto mladá děvčata jezdila častěji na soustředění do ciziny a tréninkové kempy si vybírala podle aktuální epidemické situace. „Nejhorší situace byla na podzim, protože uzavření sportovišť bylo nekompromisní. Holky absolvovaly soustředění například ve Španělsku a Turecku, kde se ale hned po příjezdu uzavřely bazény a my museli žádat o výjimku u tureckých úřadů,“ řekla trenérka Soňa Bernardová.

Ideální podmínky na trénování nemají akvabely z oddílu TJ Tesla Brno ani ve zbývajícím čase před závodem. „Nejvíce teď trénujeme v kohoutovickém aquaparku, kde má bazén pouze dvacet pět metrů. Bohužel jsme doposud nemohli využít padesátimetrový bazén v Lužánkách, což je pro náš sport nejlepší varianta, jelikož holky si musí vyzkoušet plavat v reálných podmínkách závodu,“ povzdechla si ukrajinská trenérka Marina Krikunová, která připravuje soutěžní duet na závody.

Původním cílem brněnských akvabel byly Olympijské hry v roce 2024, které bude hostit Paříž. Zpoždění Olympijských her o rok, ale nahrálo mladému talentovanému páru, který za tu dobu nasbíral cenné zkušenosti. Brněnské akvabely se představí v olympijské kvalifikaci od 10. – 13. června.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Synchro Tesla

Štítky akvabely, synchronizované plavání, OH Tokio, kvalifikace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.