úterý 18. února 2020 Gizela

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Milujete fotbal, ale nechce se vám běhat na velkém hřišti? Zapojte se do další sezóny brněnské malé kopané

Malý fotbal, nebo malá kopaná, chcete - li, je v poslední době velmi rozšířený a oblíbený sport, který nabízí vyžití široké základně lidí. V moravské metropoli organizuje Brněnský svaz malé kopané soutěže již od roku 1998, kdy otevřel první ligu mužů pro čtyři celky. Právě skončené sezóny se zúčastnila stovka týmů a více než 1500 aktivních hráčů a hráček všech věkových kategorií. Malá kopaná je sport pro všechny věkové kategorie. Pro ty nejmenší nabízí Brněnský svaz malé kopané dvě soutěže juniorů (starší a mladší), pro studenty vysokých škol tři univerzitní ligy, dále pět mužských soutěží a také ligu žen.

Nejlepší týmy z Brna míří na celonárodní šampionát

Jde sice o amatérský sport, ve kterém hraje prim zábava, setkávání s přáteli a chuť se hýbat, své si tu ale najde každý, protože možnost postupu pro ty více soutěživé a talentované tu také existuje. Nejlepší týmy z Brna totiž mají možnost každoročně se zúčastnit klubového mistrovství ČR, které pod názvem Český národní pohár organizuje Asociace malého fotbalu ČR (zastřešující organizace Brněnského svazu malé kopané) pro nejlepší týmy z celé ČR. Odtud vede cesta k evropským pohárům. Pro vítěze a finalistu na Ligu mistrů, pro dalších šest mužstev v pořadí na EMF EURO Cup (obdoba Ligy mistrů a Evropské ligy ve fotbale).

Brno už dvojnásobným mistrem Česka

Nejlepší hráči mají možnost prosadit se v týmu Brna na celostátní úrovni. Nečeká je však nic jednoduchého, protože právě Brno před několika dny získalo titul a stalo se tak mistrem ČR v malém fotbale, a to již podruhé během čtyřleté historie ligy. Z celostátní úrovně pak mají ti nejlepší šanci se podívat i na mezinárodní scénu v dresu české reprezentace, která je aktuálně nejúspěšnější na světě. Vždyť naše národní týmy jsou úřadujícími mistry Evropy a světa v kategorii mužů i hráčů do 21 let. Cesta pro ty individuálně nadané je tedy otevřená až na úroveň poloprofesionálů a motivaci tak jistě není těžké najít.  

Od nové sezóny i liga pro starou gardu

Hlavní devízou malé kopané ale zůstává možnost sportovního vyžití opravdu pro každého. Zapojit se mohou děti, mládež, studenti, pracující, a to bez ohledu na výkonnost. Od nové sezóny se vedení svazu navíc chystá soutěže rozšířit o veteránskou ligu pro hráče starší 35 let.

Jestli tedy s partou svých kamarádů, pracovním kolektivem, spolužáky, nebo skupinkou lidí, se kterou se pravidelně vídáte u příležitostného sportování, přemýšlíte, na jaký sport se po prázdninách vrhnout, vyzkoušejte právě malou kopanou.

Vše podstatné se dozvíte na webu http://www.malakopanabrno.cz

PR text | Foto Brněnský svaz malé kopané

Štítky malá kopaná, brno, fotbal, brněnský svaz malé kopané

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.